Multitool Leatherman KICK! - recenzja


Multitool to, tłumacząc najprościej, połączenie scyzoryka z kombinerkami. Taki mix daje nam w jednej, niewielkiej formie szereg przydatnych narzędzi.W tej recenzji opiszę multitoola, model KICK! firmy Leatherman.Jest to model standardowej wielkości z najpotrzebniejszymi narzędziami w bardzo rozsądnej cenie. Swój nabyłem za mniej niż 100 zł na jednym z portali aukcyjnych. W sklepach nowy kosztował około 130 zł. Niestety został wycofany z produkcji – nie ma go w katalogu na 2012 rok.
Narzędzia, jakie znajdziemy to:

- kombinerki,
- obcinacz do kabli,
- narzędzie do zdejmowania izolacji,
- nóż,
- śrubokręt płaski duży,
- śrubokręt płaski mały,
- śrubokręt typu philips,
- otwieracz do puszek i konserw,
- miarka (19 cm/8 cali).Zestawienie narzędzi nie prezentuje się może zbyt imponująco, jednak w codziennym użyciu, zarówno na biwaku czy przy drobnych pracach domowych, w zupełności wystarczy. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość i wagę multitool’a – można go bez problemu nosić w kiszeni. Całość wykonana jest z dobrej stali z bardzo dużą dokładnością. Spasowanie elementów stoi na najwyższym poziomie, mimo że mam go już 2 lata nadal z trudem wysuwam niektóre z nich. Trzymanie i operowanie kombinerkami ułatwia profilowany plastikowy chwyt. Bez trudu można pracować nawet w zimowych rękawiczkach a mokre dłonie się nie ślizgają. Jeśli chcieć szukać wad to warto zwrócić uwagę na brak blokad narzędzi, może to sprawiać, że będą się same zamykały w czasie cięższych prac. Kick jest też wyposażony w kółko montażowe, można przyczepić do niego linkę, która zapobiegnie zgubieniu czy upuszczeniu w czasie prac np. na drabinie. W komplecie dostajemy także skórzaną pochwę na pasek. Jest ona jednak kiepska – jest za duża! Multitool włożony do niej lata i hałasuje (najprawdopodobniej jest przeznaczona do modelu Blast), w dodatku ciężko zapiąć ją, kiedy korzystamy z kółka. Na szczęście właściwie się nie przydaje i śmiało można schować ją do szuflady i zapomnieć. 

Podsumowując, Leatherman Kick to świetne narzędzie za niewielkie pieniądze, pozwala wyrobić sobie własne zdanie na multitooli. Kiedy przekonamy się do nich i kupimy lepszy model, śmiało można schować go np. w samochodzie, przyda się w razie konieczności napraw w trasie.PLUSY:

+ Dobre wykonanie,
+ Niska cena,
+ Wszystkie najważniejsze narzędzia,

MINUSY:

- Fatalna skórzana pochewka,
- Brak blokady narzędzi.

Komentarze