Parastatkiem w piękny rejs - wywiad

Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z Bartoszem Kiemutem (Knypal) oraz Jakubem Woźniakiem (vi3dr0), którzy planują popłynąć Wisłą z Płocka do Bałtyku na tratwie zbudowanej z czterystu, 1,5 litrowych plastikowych butelek. Miłej lektury :)EDC Review: Na początek powiedzcie nam, skąd pomysł na tak nietypową podróż?

Parastatek: A czy ktoś, będąc dzieckiem, po lekturze “Przygód Hucka Finna” nie marzył o wielodniowym spływie własnoręcznie zbudowaną tratwą?

EDC: 400 butelek to spora ilość. Ile czasu zbieraliście surowce na zbudowanie Waszej tratwy?

P: Całą zimę, czyli biorąc pod uwagę jej długość - ponad pół roku.

EDC: W ile dni planujecie dopłynąć do Bałtyku?

P: Szacujemy, że zajmie nam to około 7-10 dni.

EDC: Jak nastawiacie się na ewentualne trudne warunki atmosferyczne? Czy wg Was tratwa przetrwa burze, deszcze i silne wiatry?

P: Tratwa przetrwa, choćbyśmy w trakcie spływu musieli przebudować ją na nowo. Zresztą wychodzimy z założenia, że są tylko dwa rodzaje pogody: dobra i bardzo dobra.

EDC: Jak przedstawia się wasze „EDC” na wyprawę? Co ze sobą zabieracie, co jest wg. Was niezbędne na taką podróż?

P: Właściwie lista wyposażenia w 95% pokrywa się z tym co bierzemy na każdy terenowy wypad. Co okaże się niezbędne będziemy mogli powiedzieć po zakończeniu spływu.


EDC: W takim razie możecie pokrótce opisać, co bierzecie na każdy terenowy wypad :) ?

P: Każdy z nas na co dzień  ma przy sobie: nóż, krzesiwo, multitool’a, latarkę i  zapalniczkę. Dodatkowo zabieramy kilka metrów paracordu,  drut, szybkozłączki, powertape’a, składaną piłę do drewna, zestaw do szybszego rozpalenia ognia ( hubka). Te rzeczy będziemy mieli przy sobie w nerkach przerobionych na chesty, reszta szpeju, jak karmiaty, hamaki, śpiwory, będzie w workach żeglarskich

 
EDC: A jak planujecie zabezpieczyć sprzęt przed zamoknięciem lub zatonięciem?

P: Każdy przedmiot obowiązkowo będzie przymocowany do tratwy, natomiast “linię 0” będziemy mieli cały czas w organizerach na klatce piersiowej, a wszystkie narzędzia zabezpieczone przy pomocy retraktora, smyczy do broni lub zwykłej linki.

EDC: Co stanie się z tratwą po zakończeniu podróży?

P: Nie mamy pojęcia, czekamy na sugestie ;-)

EDC: Czy w trakcie wyprawy możemy spodziewać się relacji na bieżąco z Waszych poczynań?

P: Jak najbardziej - jeśli tylko nie będzie problemów z zasięgiem i zasilaniem, codziennie będziemy wrzucać krótkie podsumowanie dnia, z paroma zdjęciami, na fanpage.

EDC: Dzięki za wywiad.

 
Start już 16. sierpnia. Jeśli chcecie być na bieżąco z poczynaniami chłopaków, zapraszamy na ich Fanpage https://www.facebook.com/Parastatek oraz na FP naszego bloga, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszelkich aktualnościach z wyprawy :)

Komentarze

  1. Polecam zapoznać się również z tą inicjatywą https://www.facebook.com/NaBeczkachPrzezBaltyk

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz