Leatherman Hail & Style PS / Leatherman Rime - ciekawostka dla fanów białego szaleństwa

Są wśród Was entuzjaści jazdy na snowboardzie lub nartach? Ja sam nie mogę doczekać się pierwszego śniegu co by odkurzyć deskę i wyskoczyć na jakąś górkę.

W oczekiwaniu na pierwsze opady, chciałbym Wam przedstawić ciekawostkę od firmy Leatherman, dedykowaną snowboardzistom, mianowicie zestaw Leatherman Hail & Style PS oraz Leatherman Rime.Leatherman Hail & Style PSJest to zestaw dwóch kompatybilnych narzędzi, które po złożeniu tworzą jedną całość. Mamy Tutaj mini wersje Skeletoola - Style PS, oraz kieszonkowe narzędzie wielofunkcyjne dedykowane snowboardzistom - Hail.Leatherman Hail
Kieszonkowe narzędzie o kształcie karabińczyka. Zostało zaprojektowane specjalnie dla snowboarderów. Z myślą o nich Leatherman zaimplementował w nim takie funkcje jak płaski śrubokręt i klucz płaski do odkręcenia wiązań, skrobaczkę do zużytego wosku lub lodu, zaciskacz do naciągania sznurowadeł oraz... owijak na kabel od słuchawek.

Funkcje:
- skrobaczka do wosku lub lodu
- owijak na kabel od słuchawek
- klucz uniwersalny płaski 10 mm
- zaciskacz do naciągania sznurowadeł
- otwieracz do kapsli
- płaski śrubokręt
- otwór do przewleczenia linki
Dane techniczne:
- Materiał: stal nierdzewna
- Wymiary: 97 mm
- Waga: 47 gLeatherman Style PS

Mini wersja innego narzędzia od Leathermana- Skeletoola. Małe wymiary i waga, karabinkowe zapięcie, usztywniająca wkładka z włókna szklanego. W odróżnieniu od poprzedniego gadżetu, ten nie posiada żadnych zastosowań specjalnie dla ludzi jeżdżących na desce :) 

Funkcje:
- sprężynujące kombinerki płaskie
- sprężynujące kombinerki standardowe
- pilnik
- nożyczki
- sprężynujący przecinak do drutu
- pęseta
- mały śrubokręt płaski
- otwieracz do kapsli
- karabinek (zapięcie)   

Dane techniczne:
Materiały: stal nierdzewna, włókno szklane
Wymiary: 75 mm (złożony)
                                                                                      Waga: 44,5 g                                


                                     

                                
W ofercie Leathermana znajduje się jeszcze multitool Rime. 


Z wyglądu przypomina Hail'a i posiada te same funkcje. Z jedną różnicą... Rime jest zintegrowany z urządzeniem iPod Shuffle. Podczas jazdy na desce można nawinąć słuchawki, przyczepić do niego iPoda, następnie wszystko zaczepić za pomocą karabińczyka, np. o kurtkę i cieszyć się muzyką na stoku.Z jednej strony cieszę się, że Leatherman produkuje narzędzia przeznaczone dla ludzi uprawiających różnorodne sporty. Zestaw Hail & Style może być dobrym prezentem, dla kogoś jeżdżącego na desce i lubiącego gadżety. Z drugiej jednak strony, mam wrażenie, że wszystkie funkcje snowboardowe Hail'a czy Rime'a zostały zaimplementowane trochę na siłę i nie są one niezbędne do przeżycia na stoku (sznurówki śmiało można zawiązać bez dodatkowych przyrządów, a kto w czasie jazdy użyje skrobaczki?). Zwykły multitool również dałby radę.

Ja traktuje to jedynie jako ciekawostkę, ale jeśli ktoś szuka jakiegoś toola na stok (chociażby do dokręcenia wiązań) to może się zainteresować zestawem Hail + Style PS, szczególnie, że cena nie jest aż tak wygórowana za dwa narzędzia (ok. 189 zł, podczas gdy sam Style PS kosztuje ok. 109 zł).

Chętnie poznamy opinie o produkcie kogoś, kto miał z nim styczność na żywo :)źródło zdjęć: www.leatherman.com

Komentarze