Multi Video Game System 2 czyli powrót do przeszłości

Nie samymi ostrościami czy EDC człowiek żyje, więc raz na jakiś czas można napisać o czymś innym :)

Są wśród Was fani gier? Na pewno się jacyś znajdą. Ja swoją przygodę zaczynałem od systemów pokroju Atari, NES'a, Commodore 64 czy Pegazusa. Te czasy jednak odeszły w zapomnienie, stare konsole czy komputery poszły na sprzedaż lub leżą rozczłonkowane na dnie szafy, a na rynek wkraczają PlayStation 4 czy Xbox One.

Jednak aktualne gry to, moim zdaniem, nie to samo co kiedyś. Zdarzają się oczywiście produkcje wybitne, innowacyjne, ale nie mają one już tego klimatu co stare tytuły. Z podobnego założenia wyszedł Patrice Daubaire. Stworzył on maszynę, która zawiera w sobie ponad 30 emulatorów starych systemów (od Atari 2600 do pierwszego PlayStation). Przedstawiam Multi Video Game System 2.
  

Możecie pomyśleć, że to nic nadzwyczajnego, w końcu emulatory dostępne są na zwykłego PC'ta. Jednak jego maszyna posiada jeszcze jeden ciekawy "dodatek"...
 ...75 oryginalnych kontrolerów! Teraz można całkowicie wczuć się w stare klimaty :)


 Podłączenie padów odbywa się bezproblemowo dzięki specjalnej przejściówce VGA.

Więcej informacji znajdziecie na tej STRONIE lub oglądając FILM.

Teraz wystarczy znaleźć drugą osobę podzielającą naszą pasję, wziąć wolne w pracy i wsiąknąć w stare perełki przecierające szlak najnowszym produkcją na PC'ta, Xbox'a One czy PS4 :)


Komentarze