Xensr+ Sports Motion Tracker - gadżet dla aktywnych


Jeździcie na jakiejś desce (snowboard, kitesurfing, deskorolka, itd) lub offroad’owo na rowerze czy motorze? Zastanawialiście sie kiedyś ile kilometrów zrobiliście lub jak wyszła Wam jakaś „hopa”? Jeśli tak to pewnie zainteresuje Was Xensr+ Sports Motion Tracker.


Cóż to takiego? Jest to mała przystawka, która możemy umieścić a sprzęcie, dająca nam informacje na temat przebytej trasy, aktualnej prędkości a wysokości naszego wyskoku! GPS często zgubi trase w terenie czy na stoku, Xsensr+ podobno jest do tego przystosowany i producent zapewnia, że będziemy mogli podjerzeć naszą trase nawet w „najdzikszym” terenie.

Sprzęt ma jednak dwie wady. Pierwszą z nich jest fakt, że można go połączyć tylko z iPhonem 4/4s. Dzieki podłączeniu do urządzenia mamy możliwość wyświetlenia informacji w przejrzysty spodób (np. przy pomocy wykresów) i spokojne przeanalizowanie danych, chociażby zmian prędkości na stoku.


Druga wada to cena (przynajmniej dla pospolitego Kowalskiego) – 200 $.

Moim zdaniem to ciekawy gadżet. Sam chętnie, po całym dniu jazdy na snowboardzie, przeanalizowałbym dane (ilośc przebytych kilometrów, prędkośc, wysokość skoków, itp.) a także zoabczył najczęściej uczęszczane przeze mnie trasy. Może z czasem Xsensr+ trochę stanieje :)


Więcej informacji pod TYM adresem.

Komentarze