Hardcore Hardware - MFE01 "Rhino"

Dziś kolejna ciekawostka tym razem z Australii. Konkretnie hawk MFE01 "Rhino" firmy Hardcore Hardware. Jego wymiary to 32 na 17 centymetrów przy wadze ok. 800 gramów. Wykonany jest w całości z pokrytej teflonem stali D2. Okładziny wykonano z lubianego na świecie G10 w kolorze czarnym lub coyote brown skręconych za pomocą śrub torx. Na końcu w Konstrukcja została maksymalnie odchudzona, co widać na zdjęciach przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wytrzymałości mechanicznej.

źródło: materiały prasowe.Wedle zapewnień producenta "Rhino" jest uniwersalnym narzędziem, którym z powodzeniem można ciąć, rąbać, kopać, wbijać, czy kruszyć cegły. Ma też idealnie spełniać rolę entry toola, pozwalając na bezproblemowe rozbijanie wszelkiego rodzaju blokad, drzwi czy szyb. Hak na końcu głowni ma zapewniać maksymalną możliwą dźwignię a koniec rączki wyposażono w łapkę do gwoździ. Dla polepszenia komfortu użytkownik może przepleść pętle przez wywiercony otwór.

Źródło: internet.Nas ciekawi, jakie zastosowanie hawk tego typu miałby dla zwykłego użytkownika. Mógłby się sprawdzić, jako zawartość torby typu BOB lub część samochodowego niezbędnika, mamy nadzieje, że w przyszłości będziemy mogli przetestować podobny hawk dla Was i zdać jak zawsze obszerną relację.

EDC Review.Komentarze