HexBright - programowalna latarka.

Czy, podczas szukania nowej latarki, zdarzyło Wam się nie brać jakiejś pod uwagę przez brak trybów świecenia? A może Wasz ulubiony model ma wszystko oprócz tego? Jeśli tak, to przedstawiam Wam kolejny ciekawy i innowacyjny projekt z Kickstartera- HexBright


HexBright jest to niewielka latarka wykonana z jednej części lotniczego aluminium. Zasilana jest dwoma akumulatorami, a światło dostarcza mocna dioda Cree XM-L. Do tego jest całkowicie wodoodporna i dostępna w dwóch wersjach oferujących kolejno aż 350 lub 500 lumenów! Pewnie więc spytacie, co w niej jest takiego innowacyjnego? Tajemnica ukazuje się po otwarciu końcówki latarki, a jest to port mini- USB. 

Latarkę możemy podłączyć do komputera i zacznie się ładować. W międzyczasie możemy ją... zaprogramować. Producent bowiem dostarczył nam możliwość aby, przy pomocy prostego interfejsu, ustawić tryby świecenia latarki, jej moc i inne parametry. Możemy więc zaprogramować chociażby trzy najpopularniejsze tryby- świecenie na pełną moc, niepełną oraz miganie. Możliwości są nieograniczone. 


Wspominałem, że całe programowanie odbywa się przy pomocy prostego interfejsu i tak rzeczywiście jest. Jeśli jednak ktoś zna się na programowaniu to ma dostęp do całego kodu oprogramowania latarki i może go dowolnie modyfikować. W przyszłości planowane jest dzielenie się stworzonymi kodami w internecie i implementowanie ich do swoich latarek. Jeśli grzebanie przy kodzie nie zakończy się sukcesem, możemy jednym przyciskiem przywrócić ten oryginalny. 

Latarka dostępna jest w dwóch wersjach Prime (350 lm) za 35$ oraz Flex (500 lm) za 60$ oraz w 4 kolorach. Więcej informacji tutaj.

Komentarze