Czym i na czym piszemy? Cz. 1

W dobie smartfonów i komputerów wielu z nas notatki i wszelakie zapiski robi w specjalnie przeznaczonych do tego aplikacjach i terminarzach. Nie powiem, jest to wygodna forma, szczególnie, gdy możemy sobie ustawić przypomnienie z alarmem. Mimo wszystko pod tym względem jestem tradycjonalistą i wychodzę z założenia, że nic nie zastąpi ręcznie robionych notatek. Jeśli podzielacie moje zdanie, może zainteresuje Was mój "zbiór" przyborów piśmienniczych, które zazwyczaj przy sobie noszę. Głównym elementem jest oczywiście długopis. W moim przypadku to Sheaffer Intensity. Elegancki, wygodny i stosunkowo ciężki (38 g) co bardzo mi odpowiada. Korpus i skuwka pokryte są onyxem a wykończenia są chromowane. System włączania: obrotowy.


Co jeszcze mam przy sobie? Marker do płyt BIC Marking - niezmywalny, z cienką końcówką więc śmiało można nim pisać na kartce czy w zeszycie, dobry na każdą powierzchnię. Do tego ołówek automatyczny BIC MatiC 0,5 mm z gumką na przycisku. 


Do tego w plecaku noszę "back up":


W jego skład wchodzi najprostszy długopis BIC Atlantis (niebieski), malutki marker Sharpie Mini w kolorze czerwonym (noszę go bardziej z przyzwyczajenia, bo towarzyszy mi już od ok. 2 lat) oraz duży, niebieski BIC Marking 2000 - niezmywalny, gruby, dostosowany do każdej powierzchni.


Notatki zapisuje w kalendarzu "no name" który dostałem jako prezent. Jest gruby, więc miejsca na zapiski mamy aż nadto, posiada kalendarz, a za okładkę możemy schować np. wizytówkę. W najbliższej przyszłości myślę nad zakupem jakiegoś produktu "Rite in rain".


Tak właśnie prezentuje się mój zestaw do pisania. Zdaję sobie sprawę, że może nie jest dopasowany do siebie, a wszystko wydaje się być z innej parafii, ale ważne, że spełnia moje wymagania i jest wygodny.

CDN...


Komentarze

  1. bardzo potrzebny tekst Panowie, czuję mobilizację aby coś odpisać, no i plus za sharpieg'o - klasa sama w sobie

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki, poczekaj jeszcze na drugą część ;)

      Usuń

Prześlij komentarz