Lucetta Bike Light - magnetyczne światło rowerowe

Ostatnimi czasy bardzo popularne stały się rowery szosowe. Idealne na drogi do szybkiego przemieszczania się. Właściciele tego typu pojazdów (szczególnie "single speed") często dążą do ograniczenia akcesoriów i dodatków do minimum. Popularne światła rowerowe dostępne w sklepach i marketach rzadko pasują do tych minimalistycznych rowerów. Z myślą o nich we Włoszech powstały lampki rowerowe Lucetta.


Widoczny na powyższym zdjęciu przedmiot to dwie złączone ze sobą lampki. Gdy chcemy zamontować je na rowerze, wystarczy je rozdzielić i otrzymujemy przednie LED'owe białe światło i tylne- czerwone. Za pomocą magnesów możemy przymocować je do dowolnego elementu w rowerze, o ile jest metalowy. Jeśli chcemy zamontować światło na innym materiale (np. aluminium), producent dołącza metalowe łatki do przyklejenia na rower.


Te minimalistycznie wyglądające lampki zapewnią nam bezpieczeństwo na drodze. Są całkowicie wodoodporne i oferują trzy tryby pracy: światło stałe, wolne miganie oraz szybkie miganie. Po skończonej jeździe wystarczy odłączyć je od roweru, złączyć razem i schować do kieszeni czy plecaka. 

Pomysł i design bardzo mi się spodobał. Sam dążę do ograniczenia akcesoriów w swojej kolarzówce do niezbędnego minimum więc takie światła idealnie wpasowałyby się w stylistykę. Poza tym nie trzeba montować żadnych dodatkowych uchwytów.

Jeśli ktoś się obawia, że światło mocowane na magnes nie będzie się skutecznie trzymać ramy, zapraszam do obejrzenia poniższego filmu:


Komentarze