MOS Magnetic i JustMount - magnetyczne organizery do Twojego domu

Jeśli miewacie problemy ze zorganizowaniem prywatnych drobiazgów w domu, to chciałbym przedstawić Wam dwa proste, a pomysłowe i przydatne gadżety oparte na magnesie.

Pierwszy z nich to MOS Magnetic, który pozwala zorganizować przestrzeń na biurku.


Najprościej pisząc, jest to magnetyczna nakładka do zamontowania na blacie. Dzięki niej możemy podczepić wszystkie niezbędne kable (np. kabel USB do telefonu czy aparatu) i raz na zawsze zapomnieć sytuacje, kiedy to musimy szukać końcówki po podłodze czy za biurkiem. Sam magnes jest o tyle mocny że bez problemu umieścimy na niej kable jedynie za pomocą ich metalowych końcówek. Jeśli jednak z jakiś powodów nie byłoby to możliwe, producent dodaje magnetyczne "nakładki" do założenia na przewód.
Prawda że proste? Ja w celu organizacji kabli wykorzystywałem spinacze biurowe, ale jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie, MOS Magnetic będzie odpowiedni.

Drugim przedmiotem, który chciałem przedstawić, jest JustMount.


JustMount to magnetyczny "klocek", który możemy przymocować do dowolnej powierzchni za pomocą dwóch śrub. Następnie można do niego przytwierdzić cokolwiek, co ma w sobie chociażby kawałek metalu. Na myśl przychodzą od razu klucze przy wyjściowych drzwiach ale możliwości jest wiele. Producent ma w ofercie również metalową obudowę na smartfona (jak na razie jedynie na iPhone'a) dzięki której bez problemu połączymy ją z JustMount. Można wtedy wygodnie rozmawiać przez głośnik czy prowadzić video rozmowę nie przerywając zwykłych czynności, np. w kuchni. 

Zarówno pierwszy jak i drugi gadżet są dostępne za 19 dolarów.

Znacie jakieś inne przedmioty lub patenty (a może tańsze zamienniki powyższych) pomocne przy organizowaniu rzeczy w domu?Komentarze