Oryginalne kable do ładowania telefonu

Właściciele smartfonów w aktualnych czasach musze liczyć się z tym, że ich sprzęt często będzie potrzebował zastrzyku energii w postaci doładowania, szczególnie podczas inwensywnego użytkowania, korzystania z internetu itd. Noszenie zwykłego kabla w kieszeni czy plecaku nie sprawi nikomu problemu, jednak nie zawsze go ze sobą zabierzemy. A co, jeśli można mieć taki kabel zawsze przy sobie, dodatkowo w postaci ciekawego gadżetu? Takie własnie produkty ma w swojej ofercie firma Nomad.

Pierwszym z nich jest Carabiner Charging Cable.


Jak sama nazwa wskazuje, jest to połączenie kabla do ładowania i karabińczyka. Na co dzień może nam służyć jako breloczek, do trzymania kluczy przy spodniach czy identyfikatora w pracy. A gdy najdzie potrzeba na ładowanie telefonu czy przeniesienie danycch, wystarczy jeden ruch i Carabiner Charging Cable połączy naszego smartfona z komputerem lub ładowarką:


Innym gadżetem tej samej firmy jest Nomad Card.


Wymiary po złożeniu przypominają te od zwykłej karty kredytowej więc mamy pewność, że zmieści się ona do każdego pospolitego portfela (nieznacznie go "wypychając"). W razie potrzeby rozkąłdamy dwa elementy i podłączamy urządzenia.

Trzecim przedmiotem jest Nomad Key, który (przynajmniej w założeniu :) ) przypominać kształtem ma zwykły klucz do drzwi domowych. Na co dzień dynda wesoło przy kluczach a w razie potrzeby zostaje wpięty do komputera.

Poprzednie gadżety wydają się funkcjonalne i ciekawe, tu jednak miałbym wątpliwości, głównie jeśli chodzi o zbierania małych "śmieci" w kieszeni i uszkodzenia podczas noszenia z innymi kluczami.

Wszystkie ww. kable są dostępne z popularną końcówką micro USB lub tą do produktów od Apple.

Ciekawe przedmioty, jak bym cierpiał na nadmiar gotówki to pewnie bym któryś z nich nabył, jednak cena w okolicach 30 $ trochę odstrasza. Ja na razie pozostane przy swoim króciutkim, najzwyklejszym kabelku :)

Komentarze