Nite-Ize - DoohicKey v.2

Ostatnio mogliście przeczytać recenzję Inka Mobile Pen+Stylus. Dziś parę słów o kolejnym produkcie, który otrzymaliśmy od firmy Nite-ize Polska. Przedstawiamy mikronarzędzie DoohicKey.DoohicKey jest niewielkim narzędziem o wymiarach 64 x 17 mm, 2.5 mm grubości i masie około 12 gramów. Egzemplarz, który otrzymaliśmy do testów, jest w kolorze czarnym, ale producent oferuje też wersję bez pokrycia. Niewielkie wymiary i masa sprawiają, że będzie dobrym kompanem kluczy, a także nie wadząc, może się nieraz przydać.


W niewielkich wymiarach udało się projektantowi upchnąć całkiem sporo narzędzi. Do wyboru mamy: łomik, otwieracz do butelek, box cutter, miarkę (w calach i centymetrach), trzy klucze do nakrętek 1/4, 5/16 i 3/8 cala odpowiednio w mm: 6.5, 8 i 10(zaokrąglając) śrubokręt płaski oraz karabińczyk.


Wykonanie kluczyka jest poprawne, miejscami widać pewne niedoróbki, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu ani specjalnie nie psuje estetyki. Obawy może budzić tylko czarne pokrycie a szczególnie naniesione na nie napisy, które z czasem, szczególnie przy kluczach, mogą się wytrzeć. Najlepszym pomysłem na noszenie DoohicKey jest podpięcie go do kluczy, jego wymiary bowiem sprawiają, że nie wystaje poza klucze i nie przeszkadza w jakikolwiek sposób.


Przeczytaliście już o wykonaniu i funkcjach, pora więc na kilka słów odnośnie wrażeń z użytkowania.

Główną funkcjonalnością DoohicKey jest z pewnością miniłomik. Ze względu na zdecydowanie krótką dźwignię nie nadaje się on do cięższych prac. Jednak w większości przypadków które mogą się zdarzyć sprawdza się wyśmienicie, można nim podważyć oporne pinezki, kiedy wbite są w twardsze materiały. W biurze czy podróży rozegniemy zszywki w dokumentach, a w domu dłuższe tapicerskie jeśli zajdzie taka potrzeba. Miniłomik pomoże też podważyć wszelkiej maści plastikowe obudowy sprzętu elektronicznego.

Klucze do nakrętek są jak wspomniałem w calach, nie ujmuje im to jednak funkcjonalności tak bardzo jak można by się tego spodziewać, szczególnie dwóm większym to jest 5/16 i 3/8 cala które po przeliczeniu na milimetry są ciut mniejsze od europejskiej 8mm i 10mm. Kluczyk jako całość posiada, jak również już pisałem bardzo małą dźwignię. Przez co o ile można dokręcić nim śruby na tyle mocno żeby nie bać się że to co montujemy się rozpadnie to już odkręcenie bardzo mocno dokręconych śrub, jest ciężkie jeśli nie niemożliwe.


Porównanie z recenzowanym już swisstoolem.
Bardzo fajnym patentem jest box cutter, sprawdza się, kiedy nie jesteśmy pewni reakcji otoczenia na wyciągniecie noża np. na poczcie. Rozdarcie taśmy pakowej to dla niego najmniejszy problem.  Jednak nie ma co liczyć że pomoże przy pakowaniu, mi przynajmniej bardzo ciężko było odciąć nim kawałek taśmy, po kilku próbach zrezygnowany, użyłem noża.


Otwieracz do butelek jest całkiem wygodny, chociaż ząbek mógłby wystawać trochę bardziej, czasami, bowiem miewa tendencje do zsuwania się z kapsla, przez co musimy podejść do niego drugi raz, co sprawia, że dłużej czekamy na dostanie się do zawartości butelki ze złocistym napojem bogów.

Śrubokręt ma tą jedną wadę nie sięgniemy nim do śrubek, które będą osadzone głębiej obudowie niewygodnie jest też nim operować, kiedy DoohicKey przypięty jest do kluczy. Jeśli chodzi o miarki to, oczywiście, są za krótkie do jakiegokolwiek poważnego zadania, niemniej są, mogą się przydać i świadczą o tym, że Nite-ize dba o pieniądze klientów, wykorzystując dostępne miejsce do maksimum.
Podsumowując DoohicKey jest ciekawą opcją wśród dodatków do kluczy. Użytkownik, który wie, czego chce i będzie świadom ograniczeń wynikających z projektu na pewno nie raz użyje go w codziennym życiu jednocześnie nie narażając zbytnio ani kręgosłupa ani portfela.

PLUSY:

+ mały i świetnie zgrywa się z kluczami,
+mnogość narzędzi a dzięki temu zastosowań,

MINUSY:

- klucze w calach,
- delikatne niedoróbki w wykonaniu,

P.S. Dziękujemy za uwagi pod pierwszą wersją tej recenzji, Wasze zdanie jest dla nas najważniejsze, dlatego rozlosujemy DoohicKey wśród naszych czytelników, szczegóły wkrótce!

Komentarze

 1. Recenzja ogólnie fajna i ciekawa, ale, na boga, naucz się używać poprawnie przecinków! Czasem w ogóle "z tyłka" są wstawione, że nie wiadomo o co chodzi w zdaniu i trzeba dwa razy czytać, a tam gdzie powinny być to ich nie ma. Przykład:

  "Wykonanie kluczyka jest poprawne, miejscami widać pewne niedoróbki, ale nie przeszkadza to w użytkowaniu, obawy może budzić tylko czarne pokrycie, Z CZASEM, szczególnie przy kluczach na pewno się obetrze."

  I ten tekst sprawia trochę wrażenie, jakby był ścięty w połowie. Treść się rozkręca i... koniec. Zero rzeczowego podsumowania, plusów, minusów i praktycznego testu. Sam posiadam podobny kluczyk (Leatherman Makro TI- swoją drogą polecam) oraz jeden od Melona i chętnie porównałbym sobie tego od Nite Ize w codziennych czynnościach i zobaczył jak wykonuje czynności do których został stworzony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiepski z Ciebie nazi grammar ;) A teraz zrewiduj swój tekst :)

   Usuń
  2. Nie zamierzam być żadnym nazi grammarem, po prostu nie zaprzeczysz, że ciężko czyta się tekst z losowo wstawionymi przecinkami a da się zauważyć, że częste jest to w tekstach powyższego autora (czy to na FP czy blogu).

   Usuń
 2. Fajny gadżet, noszę klucze na zwykłym karabińczyku i teraz wiem na co można go zamienić. Faktycznie było by miło zobaczyć jak tym wihajstrem odkręca się nakrętkę ósemkę lub na jakiej zasadzie robi się z tego śrubokręt. Otwieracz do piwa i łomik - zauważyłem

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytam Was już od dawna, ale muszę się zgodzić z opinią czytelnika Marka. To zdecydowanie Wasza najgorsza recenzja do tej pory.

  Po pierwsze sama edycja tekstu - w pierwszym akapicie inna czcionka, potem znowu inna. Niektóre akapity wyjustowane, inne nie. Czasem jest linijka przerwy między zdjęciem a tekstem, czasem nie. Trzeba zachowywać jakieś standardy bo w innym wypadku tekst wygląda bardzo brzydko i chaotycznie.

  Interpunkcja również "daje po oczach". Często brakuje przecinków, często jest ich za dużo i w złych miejscach. Często również zamiast pisać kilka krótkich zdań, niepotrzebnie piszesz długie i dzielone przecinkami. Ciężko się czyta taki tekst i czasem trzeba dwa razy przeczytać zdanie, żeby odgadnąć jego treść.

  Kwestia merytoryczna również nie jest najwyższych lotów. Tekst sprawia wrażenie newsów, które tu wstawiacie. Kilka informacji od producenta, swoje zdanie z "macania" i info, że każda funkcja narzędzia "działa jak powinna". Szczerze mówiąc, kiepska to recenzja. Czytelnik po takich tekstach spodziewa się rzeczowego zdania, jak naprawdę się sprawdza sprzęt, testów z użytkowania, jakiś zdjęć opróćz typowo "biurkowych" gdzie łomik leży. Przydałyby się jakieś testy każdego dostępnego narzędzia ze zdjęciami. Bo szczerze mówiąc, wątpię, żebyś akurat skręcił nim bezproblemowo regał w warsztacie tak jak piszesz :) (a jeśli naprawdę to akurat zrobiłeś to tym bardziej szkoda, że nie udokumentowałeś tego).

  Podsumowując, tekst sprawia wrażenie pisanego na szybko i na "odwal się" i rzeczywiście kończy się nagle i niespodziewanie, bez podsumowania, plusów i minusów. Trochę szkoda, bo kluczyk ma potencjał. Pamiętam, że kiedyś czytałem u Was recenzje dwóch podobnych narzędzi (coś chińskiego i jakiegoś polskiego producenta- sorry, nie pamiętam nazw) i tam było wszystko fajnie opisane, z testami i zdjęciami. Szkoda, że tym razem tak tego nie przedstawiliście, bo, szczerze mówiąc, powyższy tekst nie pozwala wyrobić sobie opinii o sprzęcie.  Dobra, wyszło mi w sumie wypracowanie :) Ale żebyśmy się zrozumieli- nie czepiam się, staram się tylko przekazać konstruktywną krytykę. Sam kiedyś rozkręcałem stronę internetową i opinie ludzi, nawet te negatywne, ceniłem i brałem pod uwagę w dalszym rozwoju. Mam nadzieje, że tak samo to odbierzecie, bo prowadzicie fajnego bloga i mało jest stron o tej tematyce.

  Także pracujcie dalej i czekam na następne teksty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przyjmuje każdą krytykę "na klatę". Wręcz cieszy mnie ona bo świadczy o tym że czytacie to co piszemy i to uważnie :)

  Nie będę się tłumaczył - recenzja nie wyszła i to moja wina. Merytorycznie jak i edytorsko.

  Obiecuje że zostanie poprawiona i rozszerzona.

  Dzięki za lekcję,
  Pucek.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy box cutter nie niszczy kieszeni?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz