XON SNOW-1 - nowoczesna technologia na stoku

Nie raz, nie dwa razy powtarzałem, że nowoczesne technologie zaczynają być obecne w każdej dziedzinie naszego życia. Przyszła i pora na stoki narciarskie. Często zdarza się spotkać podgrzewane kurtki, kaski z wbudowanymi głośnikami na bluetooth i inne gadżety. Dzisiaj chciałem przedstawić Wam coś zupełnie nowego, o tajemniczej nazwie XON SNOW - 1.


XON SNOW - 1 to zestaw futurystycznych wiązań do snowboardu z dwoma dodatkowymi sensorami, umieszczanymi na przodzie i tyle deski. System czujników analizuje w czasie rzeczywistym naszą jazdę i technikę. 

Co badają czujniki?

- balans ciężaru ciała z prawej i lewej nogi,
- środek ciężkości,
- wychylenie przodu i tyłu deski,
- prędkość i przyspieszenie.

Do tego wbudowany GPS pokazuje naszą trasę. 

Ok, ale czemu to wszystko ma służyć? Otóż producenci zapewniają, że analiza powyższych danych może wpłynąć pozytywnie na technikę jazdy, korekcję złego rozłożenia ciężaru ciała czy poprawę często powtarzanych błędów. 

Dzięki aplikacji na telefon możemy na bieżąco śledzić nasze poczynania i statystyki, np. zaraz po zjeździe na wyciągu, co by następny był poprawniejszy pod względem techniki.


Jako bonus dostajemy również LED'owe światła wbudowane z przodu i tyłu wiązań. PODOBNO, aby poprawiać pozycję jazdy. Jednak zapewne chodzi tylko i wyłącznie o szpan na stoku :)

Cena: aż 600 dolarów. Premiera w tym roku.

Produkt ten traktuje raczej jako ciekawostkę niż produkt, na który zdecydowałbym się wydać ok. 2000 zł. Myślę, że nie jestem osamotniony w tej kwestii.

A co Wy sądzicie o takich nowinkach?

Komentarze