Buck Knives Compadre Series

Dla niektórych sezon na leśne, piesze wycieczki nigdy się nie kończy. Dla innych rozpocznie się zaraz, gdy temperatury i aura zrobią się bardziej wiosenne. I jedni i drudzy muszą zaopatrzyć się w odpowiedni ekwipunek, min. noże czy siekierki. Ostatnimi czasy zainteresowała mnie seria Compadre firmy Buck, która oferuje nóż ze stałym ostrzem, maczete oraz toporek.


Sprzęt od razu przykuwa wzrok. I nie dziwne. Nieczęsto widzi się ostrza w intensywnej, wręcz "strażackiej" czerwieni. Tutaj, aby otrzymać ten efekt, użyto do wykończenia techniki lakierowania proszkowego. Ma to zapobiegać powstawaniu rdzy na klindze a do tego czyni sprzęt praktycznie nie do zgubienia w terenie  (no chyba, że w jesień pośród świeżo opadłych liści :) ).

Nie powiem, taka kolorystyka ostrza nie każdemu się spodoba. Jednak coś w sobie ma i w połączeniu z okładzinami z orzecha włoskiego, potrafi zrobić wrażenie. Ale jak wiadomo, o gustach się nie dyskutuje. Na pewno zadowoli każdego, komu znudziły się już nudne, ciemne sprzęty.

Komentarze