InfiniteUSB - koniec brakujących portów


Każdy użytkownik laptopa spotkał się z problemem brakujących portów USB lub niewygody, po podłączeniu zbyt dużej ilości urządzeń. Problem ten na pewno zrozumieją nabywcy nowego MAC'a, wyposażonego tylko w jedno gniazdo USB :)

Rozwiązaniem w takich sytuacjach zazwyczaj jest HUB, który daje nam dodatkowe wyjścia. Ale warto również pomyśleć nad... InfiniteUSB.InfiniteUSB to projekt z Kickstartera, który ma zażegnać wspomniane wcześniej problemy. Jest to kabel USB, który przy wtyczce posiada rówież gniazdo. Tym sposobem możemy podłączyć do niego następny kabel.. i następny... i następny... a na końcu doczepić pendrive'a. Tym sposobem, wykorzystując jedno gniazdo, możemy podłączyć kilka urządzeń.

Opróćz oczywistej zalety tego rozwiązania ma to również funkcje estetyczne - odpada nam plątanina kabli z każdej strony laptopa, a InfiniteUSB prezentuje się bardzo ładnie (z "tasiemką" zamiast kabla). Do wyboru mamy przewody z najpopularniejszymi końcówkami (microUSB, do ładowania produktów Apple'a) oraz z gniazdem USB na końcu - wtedy możemy podłączyć tam cokolwiek.

Pomysł ciekawy i godny uwagi. A co ważniejsze - cena nie jest zaporowa. 14 dolarów za jeden przewód idzie jeszcze przełknąć.

Komentarze