Litelok - lekkie, bezpieczne zapięcie rowerowe

Cykliści zostali przyzwyczajeni do faktu, że porządne i godne zaufania zapięcie musi swoje ważyć. Świadczyć mogą o tym chociażby U-locki, które potrafią ważyć prawie 3,5 kg. Bezpieczne, ale nie do końca wygodne rozwiązanie.

Rewolucją w tej kwesti ma być Litelok. Jest to zapięcie z wyglądu przypominające opaskę. Długość standardowego produktu to 74 cm więc z łatwością przypniemy rower do infrastruktury miejskiej (z U-lockiem nie zawsze się to udaje). Waga to jedynie 1 kg!


Wg producenta, wytrzymałość użytych włokien jest porównywalna z U-lockiem i zapewnia bezpieczeńśtwo przy próbach przecinania piłkami, nożycami itp. Do wyboru mamy 3 wersje kolorystyczne, a będą dostępne również różne długości. Ciekawy jest fakt, że możemy dowolnie łączyć ze sobą kilka zapięć - kupno dwóch daje nam już 1,5 m zapięcia więc bez problemu przypniemy go gdziekolwiek będziemy chcieli.

Zastanawia mnie jedynie fakt, czy zapięcie, przypominające opaskę (szczególnie w jasnozielonym kolorze) nie przyciągnie potencjalnych złodzei rowerowych, którzy empirycznie będą chcieli sprawdzić jego wytrzymałość.

Cena? Jak zwykle, za porządne zabezpieczenie trzeba zapłacić - 120 dolarów.

Komentarze

  1. Solidne zapięcie jest konieczne, zwłaszcza jeśli mieszkamy w mieście. Mi już jeden rower ukradli i postanowiłem zainwestować w porządne zapięcie rowerowe. Znalazłem i zamówiłem na stronie https://www.bikesalon.pl/zapiecia fajne zapięcie i dzisiaj ma je przywieźć kurier

    OdpowiedzUsuń
  2. Tania rzecz, która pozwala bezpiecznie oddalić się od mojego roweru, super sprawa, ja na tym nie oszczędzałem. Postawiłem na zapięcia Yale, mam też u siebie w domu zamki yale i sprawdzają się super.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz