EDC by AT-AT - nowa wersja

Niektórzy z Was pewnie wiedzą z Fan page'a, że postanowiłem skompletować miedziano - drewniany zestaw EDC. Jak powiedziałem, tak też zrobiłem i zacząłem rozglądać się za elementami do niego pasującymi. Przyznać muszę ze czasem miałem problemy ze znalezieniem upragnionych gadżetów w tych barwach.

Aktualny zestaw to nie wersja ostateczna i będzie w niej jeszcze kilka zmian. Na ten moment prezentuje się tak:


Co wchodzi w jego skład?Portfel z Manufaktury Miler - elegancki, odchudzony do niezbędnego minimum. Z cielęcej, brązowej skóry. Jego recenzję możecie przeczytać TUTAJ.


Zapalniczka Zippo - klasyk. Otrzymany w prezencie, chociaż nie palę, jednak warto zawsze mieć przy sobie źródło ognia na wszelki wypadek. Złoto - miedziany kolor i grawerowane rogi wzbudzają ciekawość i ładnie prezentują się na co dzień.


Opinel no8 - prosty, składany nóż z rękojeścią z drewna bukowego. Zawsze podobało mi się połączenie klasycznych Opinelów z drewnianymi elementami zestawu EDC dlatego zdecydowałem się na ten nóż. Prosta budowa pozwala go łatwo doczyścić a blokada typu Viroblock nie zawodzi.Victorinix Camper - scyzoryk w zestawie być musi. Mój Camper przeszedł już kilka metamorfoz. Po spracowanych czerwonych okładkach otrzymał błyszczące czarne z długopisem. Były ładne, jednak nie tak jak najnowsze - wykonane z  bukowego drewna polakierowanego olejem lnianym i pokrytego warstwą To ręczna robota użytkownika Gens z knives.pl (kontakt).Timex CR2016 Cell - prosty model . Wodoodporny, minutnik, sekundnik i datownik. Do tego atrakcyjny wygląd. Do tej pory zegarek wisial na oryginalnym, czarnym pasku. Ostatnio wymieniłem go na brązowy. Przyznać muszę ze taki zabieg, kosztujący niewiele, tchnął w niego nowe życie.


Notatnik z długopisem - to zdecydowanie najsłabszy punkt mojego zestawu. Został zakupiony przy okazji w sklepie z pamiątkami, otwiera się do góry co jest bardzo wygodne i do tego ma dołączony, drewniany długopis. Zostanie zmieniony przy najbliższej okazji ale jak do tej pory dzielnie mi służy. Bo nikt mi nie wmówi ze notatki w telefonie czy tablecie mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne, odręczne bazgroły :)I tak właśnie prezentuje się mój zestaw w obecnej chwili. Nie jest idealny i to nie koniec jego kompletowania. Co będzie dodane i wymienione?

- Zdecydowanie brakuje tu latarki. Nie jest jednak łatwo znaleźć w kraju taką w miedzianym kolorze.

- Wspomniany wcześniej notatnik zwolni miejsce Field Notesowi. W zestawie dojdzie jeszcze miedziany długopis, ale sytuacja prezentuje się tu podobnie jak w przypadku latarki.

- Myślę nad zmianą noża, chociaż uwielbiam Opinele. Jeśli bym się na jakiś zdecydował to zapewne na Svorda Peanuta w drewnianych okładzinach.

Coś jeszcze? Na ten moment chyba nie ale wiadomo jak to jest - wszystko się zmienia w czasie i możliwe ze wymyślę coś nowego :)

Opinie?

Komentarze