Drewniana obudowa SmartWoods - recenzja

W dzisiejszych czasach producenci telefonów komórkowych prześcigają się w nowych funkcjach i dodatkach. Często jednak zapominają o tym, że sprzęt powinien być w pierwszej kolejności wytrzymały. Smartfon z rozbitym wyświetlaczem to aktualnie popularny widok (chociaż mi nigdy nie zdarzyło się doprowadzić żadnego do podobnego stanu :) ). Rozwiązanie jest proste - dodatkowa obudowa. Modeli i rodzajów jest na rynku do wyboru, do koloru. Jednak mi przyszło testować taką, która wyróżnia się na tle innych jednym, istotnym szczegółem. Została zrobiona z drewna :) Do tego w Polsce przez firmę Smartwoods. Jak się sprawdza? Zapraszam do lektury.


Oczywiście całość nie składa się tylko i wyłącznie z drewna - byłoby to niepraktyczne i niemożliwe do wykonania (biorąc pod uwagę chociażby boczne klawisze). Z tego względu zastosowano połączenie z gumą.


Tylna część to dąb. W dotyku mamy wrażenie jakbyśmy obcowali z prawdziwym drzewem - miłe w dotyku, z naturalną fakturą. Dodatkowo zostało zabezpieczone lakierem chroniącym przed wilgocią i odkształceniami oraz powłoką hipoalergiczną (bezpieczne również dla dzieci). 


Co czyni obudowy tego typu wyjątkowymi jest fakt, że każda rózni się od siebie. Nie tylko fakturą drewna, jego odcieniami czy wyglądem. Smartwoods daje nam również możliwość spersonalizowania swojego wyrobu poprzez naniesienie własnej grafiki. Wierzcie mi na słowo, że moja jest bardzo prosta w porównaniu z innymi, których zdjęcia możecie znaleźć na stronie producenta. Pierwszy z brzegu przykłąd z motywem Azteckiego kalendarza:

źródło: www.smartwoods.pl
Wrażenie robi dbałość o szczegóły. Gdy przyjrzymy się bliżej wykonanej grafice, dojdziemy do wniosku, że nie można się przyczepić do wykonania. Wszelkie małe elementy jak szczegóły nożą czy latarki na logo zostały wykonane równo i bezbłędnie. Świetna robota.
Jak już wspominałem wcześniej, drewno połączono z gumą. Ta stanowi obwódkę dookoła ekranu oraz zabezpiecza wszelkie otwory, np. ten od aparatu. Po bokach zaaplikowano chropowatą powierzchnię która polepsza chwyt telefonu w dłoni. Nie zabrakło oczywiście wszelkich potrzebnych otworów - od ładowarki, słuchawek, rysika, itd. Jeden szczegół docenią użytkownicy Samsungów. Kto z nas nie spotkał się z rysującym się aparatem, który wystaje kilka mm ponad obudowę? Tutaj problem znika - po założeniu case'a od Smartwoods, aparat jest schowany delikatnie pod jej zarys, dzięki czemu nie rysuje się.
Przyciski od od regulacji głośności oraz blokowania ekranu działają jak powinny, chociaż delikatnie 'toporniej'. 

Obudowę możemu zakładać na telefon bez konieczności zdejmowania tej oryginalnej dzięki czemu możemy zdemontować ją w każdym momencie. W środku znajdziemy wkładkę  z poliwęglanu, która uniemożliwia porysowanie wnętrza telefonu przy ciągłym zakładaniu i zdejmowaniu.


Obudowa od Smartwoods zapewnia nam pewną ochronę telefonu z każdej strony, oprócz ekranu. W połączeniu z dobrym, hartowanym szkłem czyni całość wręcz niezliszczalną :) Nosiłem go obudowanego w ten sposób przez około 2 - 3 miesiące podczas których nie raz, nie dwa, spotkał się z ziemią. Bez żadnego uszczerbku. 


Ma to jednak swoją cenę, mianowicie gabaryty. Note3 sam w sobie jest sporym telefonem, jednak mimo wszystko smukłym. W połączeniu z casem od Smartwoods, staje się niezłą cegłą, którą bardziej czuć w kieszeni czy w ręku. Po lewej widzimy telefon ze zdjęta obudową, z prawej z założoną.
Niektórym może to przeszkadzać, ja jednak byłem do tego przyzwyczajony po doświadczeniach z obudową Spigen Neo Hybdrid, która pogrubiała go jeszcze bardziej.


Moim zdaniem, gra 'warta jest świeczki'. O tak zabezpieczony telefon nie musimy się martwić i wszelkie jego upadki przyjmować ze spokojem. W razie potrzeby możemy ją w każdym momencie zdjąć, a pod spodem znajdziemy oryginalną obudowę bez żadnych przetarć czy oznak zużycia (mój telefon wygląda jak nowy, chociaż ma już prawie 1,5 roku). 


Wcześniej wspominałem o wszelkich wycięciach na fabryczne otwory w telefonie (ładowara, rysik, głośnik itp). Tu trafiamy czasem na pewne niedogodności, ponieważ zrobione są 'na styk'. Problemy zauważyłem podczas korzystania z akcesoriów jak słuchawki AKG K450 czy nieoryginalna ładowarka. Tych nie można całkowicie wpiąć w telefon, ponieważ 'opierają' się o obudowę. Mimo wszystko działają i nie wypadają - muzyka gra, telefon się ładuje. Bardziej kwestia estetyczna, której nie uświadczymy przy oryginalnych dodatkach. Co sądze o obudowie od Smartwoods? Jestem z niej bardzo zadowolony. Z jednej strony bardzo dobrze chroni telefon przed uszkodzeniami, z drugiej jest oryginalna i bardzo atrakcyjna z wyglądu. Dodatkowo można ją dowolnie spersonalizować. Trochę pogrubia aparat, jednak 'coś za coś'. Zawsze możemy zakładać ją tylko wtedy, gdy jest to niezbędne, np. na wypady w teren. Moja zostaje na stałe :)


PLUSY:

+ design i wykonanie
+ możliwość personalizacji
+ ochrona telefonu


MINUSY:

- wymiary telefonu po założeniu


Obudowy i inne dodatki dostępne są na stronie producenta.Komentarze

  1. Drewniane etui od Smartwoods są super. Oferta jest ciągle poszerzana o ciekawe wzory i nowe modele telefonów. Trudno o lepszego partnera. Jakby ktoś szukał etui od Smartwoods zapraszamy do naszego sklepu https://wood-shop.pl

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz