Key Jacket od Manufaktura Miler - recenzja

Z kluczami, luźno noszonymi na kółku lub breloczku, wiąże się szereg niewygód. Brzęczą i obijają się przy każdym kroku, potrafią zniszczyć i porysować powierzchnię portfela czy telefonu. Dodatkowo ciężko dopasować je do eleganckiego zestawu. Jest jednak prosty sposób na rozwiązanie wszystkich tych problemów. Oto Key Jacket z Manufaktury Miler. Zapraszam na recenzję. 


Key Jacket to prosty pokrowiec. Nawet bardzo. Jest to jeden kawałek skóry o szerokości ok. 89 mm (nie licząc zamknięcia) i długości 83 mm. Co poza tym? Kółko, zatrzask oraz monogram Manufaktury. I tyle.
Jak to działa? W pierwszej kolejności musimy zamontować kółko na klucze, którego nie ma w zestawie. Może producent uznał, że każdy dopasuje sobie je wg własnego uznania i potrzeb? Następie dołączamy wszelkie potrzebne klucze i gotowe. W pokrowcu zmieścimy około 5-6 kluczy o standardowych rozmiarach. Plusem jest to, że pasują również te, o nietypowym kształcie (Gerda). Samochodowe mogą się nie zmieścić, ale wtedy polecam doczepić je jako 'breloczek' do całości. Warto jest włożyć do środka przynajmniej 3 sztuki - w innym wypadku umieszczone są zbyt luźno i wciąż obijają się o siebie.

Przy nietypowych kluczach Key Jacket może służyć jako breloczek

Warto również zauważyć, że do pokrowca możemy włożyc cokolwiek. Photon II wygodnie się mieści i jest to praktyczny dodatek (chociaż może nie do końca pasuje designem). Podobnie jak małe nożyki w postaci Bokera KeyCom'a.Jak gotowy zestaw sprawdza się w praktyce? Bardzo dobrze. Pokrowiec jest mały, poręczny i mieści się w każdej kieszeni spodni czy kurtki. Do tego klucze nie 'dzwonią' podczas chodzenia, biegania itp. Z łatwością otworzymy go dwoma rękami lub jedną (trochę trudniej, bo zatrzask jest mocny).


Inny plus - wygląd. Pouch prezentuje się dużo korzystniej w eleganckim zestawie, w marynarce czy przy koszuli niż luźne klucze.


Last, but not least - pokrowiec możemy wrzucić bez obaw do wspólnej kieszeni z telefonem, portfelem i innymi cennymi rzeczami nie obawiając się o ich porysowanie. 

Cena: 39 zł (do kupienia TUTAJ)


To będzie chyba moja najkrótsza recenzja do tej pory, jednak nie wiem co więcej napisać. Key Jacket to bardzo prosty pokrowiec na klucze, który spełnia w 100 procentach swoje zadanie. Jeśli lubicie eleganckie i praktyczne rozwiązania do Waszego zestawu EDC, warto zainwestować te kilka złotych.PLUSY:


+ prostota
+ wygląd
+ praktyczność

MINUSY:

- konieczność włożenia przynajmniej 3 kluczy aby się nie obijały

Komentarze