Baribal EDC Twiner - pierwsze wrażenie

x
Poszukiwania idealnej nerki ciąg dalszy :) Kilku już próbowałem jednak wciąż nie znalazłem tej idealnej. Być może nowy twór Baribala o nazwie TWINER spełni moje oczekiwania. Co mogę o niej powiedzieć po dwóch tygodniach użytkowania?
Twiner należy do nerek większych i pojemnych. Szerokość 18, wysokość 13, głębokość 9 cm. Umieszczona na szerokim pasie 4 cm.


Wykonanie tradycyjnie stoi na najwyższym poziomie. Nie ma do czego się przyczepić. 

Twiner to model dwukomorowy z dodatkową kieszenią na smartfona. 


Pierwsza, największa, nada się na schowanie dużych przedmiotów jak notes, portfel, chusteczki czy elementy apteczki. Dzięki dwóm przegródką i przestrzeni pomiędzy nimi, możemy podzielić szpej i mieć do niego sprawny dostęp (szeroko otwierane suwaki).
Druga kieszeń posiada wszystek gumki stanowiące nasz organizer na przedmioty typu folder, latarka, multitool i inne drobiazgi.


Dwa suwaki otwierają ją w ten sposób, że kieszeń można rozłożyć na płasko mając świetny dostęp do zawartości, która jest przyjemnie posegregowana. 


Nie jestem do końca przekonany co do sposobu wszycia gumek. Otóż występują tu szersze, na większe przedmioty, i wąskie. W szersze włożymy np. toola i duży folder. W mniejsze - długopis czy latarkę. Szkoda, że nie umieszczono ich naprzemiennie tylko w tej samej konfiguracji na jednej i drugiej ściance. Przez takie rozwiązanie duże przedmioty stykają się ze sobą wypychając nerkę, podczas gdy pomiędzy małymi jest duża, wolna przestrzeń. Na szczęście Baribal oferuje możliwość konfiguracji.


Ostatnia kieszonka umieszczona została na przedzie z przeznaczeniem na smartfona. Rozwiązanie bardzo przemyślane. W czasach, gdy telefon często chcemy mieć pod ręką, szybki dostęp jest ważny.

Pomimo dużych wymiarów nerka dobrze przylega do ciała, niezależnie od sposobu noszenia. Jest wygodna, nawet przy dużym załadowaniu, a pas każdy łatwo dopasuje pod siebie. Tyle jestem w stanie napisać po dwóch tygodniach noszenia. Więcej informacji wkrótce przy okazji pełnoprawnej recenzji :) 
Komentarze