Zakrzywione telewizory - nowość na rynku

Jakiś czas temu na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas firmy Samsung i LG zaprezentowały rozwiązanie, które może w przyszłości stać się standardem. Mowa tu o zakrzywionych telewizorach.

105- calowy telewizor od Samsunga.
Samsung przedstawił dwa produkty, które niewątpliwie wzbudziły zainteresowanie. Pierwszy z nich to telewizor Ultra HD o imponującej przekątnej aż 105 cali. Może pochwalić się stosunkiem 21:9 i rozdzielczości 5120 na 2160 pikseli. Do tego będzie obsługiwać technologię Quadmatic Picture Engine, która ma zapewniać "upscalling" czyli polepszanie jakości materiałów HD i Full HD do Ultra HD. Przy tak dużej matrycy, zakrzywiony ekran zapewni wygodne oglądanie filmów z odległości ok. 3-4 metrów.

Drugim ciekawym produktem z koreańskiej stajni jest 85- calowy telewizor UHD.

85- calowy telewizor Samsung.

Oferuje on rozdzielczość 3840 na 2160 pikseli. Dodatkowo w ramie znajdują się cztery głośniki oraz dwa w telewizorze, które oferują łącznie dźwięk o mocy 120 W. Ten model również oferuje wygiętą matrycę, ale z tą różnicą, że nie permanentnie. Co to znaczy? Jednym przyciskiem możemy wygiąć lub wyprostować ekran w kilka sekund, zależnie od naszych potrzeb!


Oba modele (jak i ten od LG) mają mieć premierę jeszcze w tym roku. Cena nie jest dokładnie znana, ale zapewne nie będzie niska. Mimo wszystko, czekamy z niecierpliwością na efekty.

Komentarze