Garmin Edge 1000 GPS dla rowerzystów.

Szukacie GPS’u na rower i nie tylko, a niespecjalnie przejmujecie się budżetem? Sprawdźcie Garmin Edge 1000.


Edge 1000 ma wymiary ok. 6 cm x 11 cm i 2 cm grubości. Wyposażony został w 3 calowy, dotykowy wyświetlacz, który można obsługiwać w rękawiczkach. Odbiornik odporny jest na zmienne warunki pogodowe, z którymi można zetknąć się na drodze. Dodatkowo wyświetlacz dynamicznie zmienia kontrast dla jak najlepszej widoczności, kiedy wjedziecie np. do tunelu.  

Urządzenie jest kompatybilne ze wszystkimi akcesoriami wyposażonymi w ANT+ w tym czujnikiem montowanym na pedał – Vector, który pozwala na zaawansowaną kontrolę jazdy w trakcie treningów. Zainstalowane oprogramowanie pozwala prowadzić kalendarz treningów z podsumowaniami okresowymi dla pełnej kontroli.


Inne przydatne funkcje oprogramowania pozwalają na rywalizację z innymi użytkownikami Garmin Connect czy wyznaczanie trasy na podstawie POI i założonej długości przejazdu a także wyznaczania do 3 tras alternatywnych.

Dzięki odbiornikowi bluetooth Germin Edge 1000 wyświetli powiadomienia z telefonu także będąc na rowerze dowiecie się, co tam ciekawego dzieje się na Facebooku.Garmin Edge to ciekawe urządzenie, ale raczej dla profesjonalnych kolarzy z dużym budżetem, ponieważ jego cena w Europie to 499 euro.


Komentarze