Toshiba Encrypted USB Flash Drive - pendrive zabezpieczony PINem

W dzisiejszych czasach nośniki danych zabezpieczone przed niepożądanym otwarciem to nic nowego. Ludzie, chcąc chronić swoją prywatność, używają pendrive'ów, najczęściej zabezpieczonych przez programy żądające podania hasła po podłączeniu do komputera. Toshiba stworzyła natomiast produkt dla ludzi preferujących bardziej tradycyjne rozwiązania. Oto Toshiba Encrypted USB Flash Drive.


Jak widać, pendrive od Toshiby charakteryzuje się tym, że został wyposażony w fizyczną klawiaturę dzięki której wpisujemy, ustalony wcześniej, kod PIN. Bez podania hasła, sprzęt nie zostanie wyszukany przez komputer a odczyt danych nie będzie możliwy. Proste i skuteczne rozwiązanie. 

Toshiba zarzeka się, jakoby ich nośnik spełniał wymogi bezpieczeństwa danych na poziomie wymogów armii Stanów Zjednoczonych. Jeśli to prawda, możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych dokumentów. 

Dodatkowo, nie musimy panikować po jego zgubieniu. Potencjalny znalazca w żaden sposób nie dostanie się do zawartości, a 10ta, niepoprawna próba wpisania kodu skutkuje permanentnym wymazaniem wszelkich danych. 

Do wyboru są wersje od 4 do 32 GB. Jakieś minusy? Tylko jeden - cena "z kosmosu" mianowicie 170 dolarów za największą pojemność. 

Komentarze