Kryptonite Security WheelNutz - całkowite zabezpieczenie roweru

Mocowanie kół rowerowych przy pomocy "szybkoskrętek" to popularne i wygodne rozwiązanie. Nie ma się czemu dziwić - w przypadku awarii czy złapanej gumy wystarczy kilka ruchów i już mamy zdemontowane koło (szczególnie przednie). Problemy zaczynają się, gdy chcemy przypiąć rower do stojaka. Większość popularnych zabezpieczeń pozwoli nam na przypięcie albo ramy albo koła (co zbyt bezpieczne nie jest gdy mamy szybkoskrętki). A przypinając ramę możemy być spokojni o rower, ale o koło już niekoniecznie. Czy jest jakiś kompromis, który pozwoli zachować szybkoskrętki, a do tego sprawi, że nasz rower będzie bezpieczny (bez wożenia dodatkowych zapięć)? Otóż jest i nazywa się Kryptonite Security WheelNutz.


Samej firmy Kryptonite raczej nie trzeba przedstawiać. Renomę zdobyła głównie na produkcji zapięć rowerowych (ich flagowy produkt to U locki), które aktualnie uważane są za jedne z najbezpieczniejszych na rynku. A czym jest ich nowy produkt?

Otóż jest to coś w rodzaju wypomnianej wcześniej szybkozłączki. Różni się jednak jednym, dość znaczącym detalem - nie można jej odkręcić, gdy rower stoi na kołach! Dopiero gdy przekręcimy jednoślad o 180 stopni, wtedy śruby się luzują i pozwalają na odkręcenie koła. Czyli dopóki mamy ramę przypięta do stojaka, możemy być spokojni o każdą część naszego pojazdu.
Cena to ok 30 dolarów za sztukę.

Komentarze