Sesame 2 - koniec wpisywania haseł

Dzisiaj gadżet dla korposzczurów:)

Każdy pracownik większego biura zna ból blokowania i odblokowywania komputera za każdym razem gdy od niego wstajemy. Gdy o tym zapomnimy, możemy liczyć się z naganą od szefa lub z nową, często "homoseksualną" tapetą, ustawioną przez życzliwego współpracownika :) Do tego trzeba pamiętać co raz to nowe i bardziej skomplikowane hasła. Wszyscy leniwi i zapominalscy mogą rozważyć zakup gadżetu o nazwie Sesame 2.


Jest to mały breloczek z wbudowanym czujnikiem Bluetooth. Możemy go nosić w kieszeni, przy kluczach czy firmowym identyfikatorze a to dzięki małym wymiarom (65 mm x 20 mm x 2 mm) i wadze jedynie 10 g.

Jak działa? Po sparowaniu z komputerem przy pomocy Bluetootha, ten, za każdym razem  gdy nie będzie nas w pobliżu PC'ta, automatycznie się zablokuje i wygasi. Co lepsze, gdy wrócimy do stanowiska, komputer sam się odblokuje. Koniec wpisywania i zapamiętywania długich haseł, poprzedzanych wieloma nieudanymi próbami!

Pomysł w pierwszej chwili może wydawać się przesadzony i niepotrzebny. Jednak po głębszym zastanowieniu uznałem, że może znaleźć swoich entuzjastów, szczególnie pośród zapracowanych ludzi, dbających o bezpieczeństwo danych.


Cena to 39 dolarów. Niestety, na ten moment Sesame jest kompatybilny jedynie z urządzeniami. Apple'a.

Komentarze