Głośnik JBL Clip 2 - recenzja

Głośniki przenośne - w dzisiejszych czasach bardzo popularny gadżet wykorzystywany w domach, w plenerze, na działkach itp. Pozwala cieszyć się dobrej jakości muzyką w każdym miejscu, bez porównania ze zwykłym, telefonowym głośniczkiem. Jak zwykle znajda się jednostki, które chętnie odpalą je również w miejscu publicznym, ale oczywiście do takich działań nie zachęcamy.

Dzięki firmie JBL miałem okazję sprawdzić głośnik JBL Clip 2 - mały, wytrzymały, odporny na warunki atmosferyczne. Czy tak jest w praktyce? Przeczytajcie sami.
Clip 2 skierowany jest do osób aktywnych fizycznie, którzy chcą go zabierać praktycznie wszędzie i o nic się nie martwić.  Z tego względu jego wymiary to tylko 141 mm x 94 mm x 42 mm, a waga 184 g. Mały i poręczny.


Jeśli chodzi o trochę danych technicznych, to z najważniejszych trzeba wymienić moc wyjściową 1 x 3 W, bluetooth w wersji 4.2 i wbudowany akumulator o pojemności 730 mAh.Skoro przystosowany jest do pracy w terenie, oczywistą rzeczą jest, że budowa pozwala na działanie w każdych warunkach. Tkany front i pokryta gumowa obudową reszta sprzętu zapewniają całkowitą ochronę przed kurzem, brudem i oczywiście cieczami - Clip 2 jest całkowicie wodoodporny, bez problemu można go zachlapać czy zanurzyć. 


A gdy głośnik pobrudzi się piachem...
...wystarczy go wypłukać :)
Nie straszne mu było również działanie przez 2 godziny w rzęsistym deszczu. W końcu po to został stworzony :)


Obawiałem się, że guma szybko będzie łapać rysy i wgniecenia jednak byłem w błędzie - 2 tygodnie intensywnych testów bez oszczędzania, a ten wciąż wygląda jak nowy.


Znajdziemy tu same niezbędne przyciski - ON/OFF (poprzedzane sygnałem dźwiękowym), 'słuchawka' (do odbierania połączenia lub pauzowania muzyki), Bluetooth (do parowania) oraz Volume Up / Down. Gniazdo ładowania ukryte zostało pod zaślepką. 

Clip 2 został wyposażony w dwa ciekawe dodatki, które nieczęsto zdarzają się w innych produktach tego typu. 


Pierwszym z nich, jak już zapewne domyśliliście się po nazwie, jest klips. Aluminiowy, wytrzymały, doczepiony na stałe. Mała rzecz, a cieszy. Nie raz doczepiałem głośnik do szlufki spodni czy plecaka, aby 'dzielić' się muzyką z innymi.Podczas Rajdu Polskiego na Mazurach Clip zawieszony do plecaka pełnił rolę 'punktu informacji' dla przechodzących kibiców, nadając Rajdowe Radio :)


Drugi dodatek to wbudowany kabel 3,5 mm. Z początku wydawał mi się zupełnie zbędny, z czasem jednak go doceniłem. Po pierwsze, w wymienionej przed chwilą sytuacji, podłączony kablem głośnik pełnił funkcję anteny radiowej dla telefonu (zamiast słuchawek). Po drugie podłączenie kablem jest dobrym pomysłem, gdy planujemy dłużej słuchać muzyki bez dostępu do ładowarki - z wyłączonym bluetoothem telefon będzie działać znacznie dłużej. 


Podłączanie sprzętu bez tej funkcji (jak np. odtwarzacz MP3) to oczywista sprawa. 

Skoro już jesteśmy przy kwestiach baterii, ta była dla mnie wielkim i pozytywnym zaskoczeniem. Producent pisze na stronie o 8h gry, w zależności od kilku zmiennych (min. głośności). Przyznam, że nie przesadził. Clip2 trzyma naprawdę długo i ładuje się tylko 2,5h. Niski poziom baterii sygnalizuje dioda oraz sygnał dźwiękowy. Bardzo dobrze, biorąc pod uwagę jego 'outdoorowe' przeznaczenie. 


Głośnik oferuje również zestaw głośnomówiący po sparowaniu z telefonem. 

Przejdźmy do najważniejszej kwestii, mianowicie samego odtwarzania muzyki. Clip to maleństwo, jednak potrafi zadziwić. Gra głośno i czysto, nawet przy najwyższej głośności.


Basy są wyczuwalne i słyszalne, jednak czuć, że trochę im brakuje (szczególnie w piosenkach nastawionych typowo na te tony). Mimo wszystko, i tak prezentują dobry poziom.


Porównałem go z dwoma głośnikami tej samej firmy. Z małym JBL GO wypada pod względem muzyki na podobnym poziomie. 


JBL Charge 2 bije go na głowę pod względem czystości dźwięków i basu, jednak jest to dużo wyższa półka. 


Podsumowując, recenzowany model gra bardzo dobrze i głośno, szczególnie na swoje gabaryty.


JBL Clip 2 dostępny jest w 5 kolorach, a jego cena to ok. 219 - 259 zł (więcej informacji TUTAJ). Dużo? Dla jednych tak, dla innych nie. Jeśli szukacie godnego zaufania sprzętu, o który nie będziecie musieli martwić się w terenie, będzie to odpowiedni wybór. Jeśli nastawiacie się na użytkowanie w mniej ekstremalnych warunkach, na pewno znajdziecie coś tańszego (np. wspomniany wcześniej JBL GO). 
PLUSY:

+ wymiary
+ wytrzymałość
+ jakość dźwięku


MINUSY:

- dla niektórych cena

Komentarze