Multitool Swiss Tech Swivel Tool 8 w 1 - recenzja

Kontynuujemy testy szwajcarskich mikro-narzędzi. Było już coś dla kierowców (KLIK i KILK), kluczyk i tool. Dziś następny wielofunkcyjny gadżet - Swiss Tech Swivel Tool 8 w 1.


Swivel z wyglądu przypomina samochodowy kluczyk - scyzoryk o wymiarach 7,1 cm x 3,3 cm x 2 cm. Waga w pierwszym momencie dziwi - 82 g (dużo).

Nazwa nie pozostawia złudzeń, że w narzędziu znajdziemy 8 funkcji. Są to po kolei:

OTWIERACZ DO BUTELEK

Zajmujący całą dolną część, duży otwieracz. Gotowy do użycia po przekręceniu.
Dużo o nim napisać nie można - działa. Jednak jedna rzecz mi się tu nie spodobała. Jego przesunięcie 'zwalnia' kółko do kluczy zamontowane na bolcu.Z jednej strony umożliwia to szybkie odczepienie w razie potrzeby, z drugiej jednak często może się zdarzyć niekontrolowane wyczepienie. Coś za coś, jednak często mnie to denerwowało.


I tak, kółko do kluczy to jedna z ośmiu funkcji ;)

ŚRUBOKRĘT PŁASKI / PHILLIPS
Ulokowane po dwóch stronach narzędzia, wyjmowane przy pomocy nacięć (rozwiązanie znane chociażby ze scyzoryków). Chodzą łatwo i przyjemnie, a po otwarciu twardo trwają w pozycji, dzięki czemu wygodnie i pewnie można nimi operować. Śrubokręty tego kalibru użyjemy jedynie przy małych śrubkach.
OSTRZE GŁADKIE

Narzędzie mogłoby się wydawać obowiązkowe - ostrze o imponującej długości 3,5 cm :) Szlif jest dziwny, różni się po długości, jednak jest w miarę ostro.Nie pokroimy chleba, nie narąbiemy drewna ale otworzymy paczkę czy zrobimy inną, małą czynność. Udało się nawet naciąć oponę ;)PILNIK / NARZĘDZIE DO CZYSZCZENIA PAZNOKCI

Coś dla dbających o wygląd :) System otwierania jak w innych narzędziach,  wymiary również podobne. Działa jak zaplanowano. 

LATARKA

Ostatni dodatek, mianowicie latarka z białą diodą LED. Zasilana dwoma bateriami CR1025 daje mierne światło, służy raczej do doświetlania bardzo małych obszarów (jak schowek w samochodzie, wnętrze plecaka czy książka / mapa). Szkoda, że nie pokuszono się o mocniejsze źródło.

Swivel jest poręczny, zarówno jako oddzielne narzędzie czy brelok do kluczy. Wygodnie nosi się w kieszeni, plecaku. Narzędzia w nim zawarte to podstawa, która nie raz może się przydać w mieście. Szczególnie, że koszt toola to jedynie 20 zł (w tym momencie na CQB). 


Za tą cenę możemy rozważyć zakup. Za niepromocyjną (70 zł) znacznie korzystniej nabyć małego Victorinoxa, który będzie miał tyle samo (lub więcej) narzędzi, jednak lepszej jakości. PLUSY:
+ ilość narzędzi
+ cena

MINUSY:

- słaba latarkaKomentarze