Baribal EDC Twiner - recenzja

Podobno handel nerkami jest nielegalny, jednak Baribal się tym zupełnie nie przejmuje! Oto najnowszy model EDC Twiner. Zapraszam na test!

Tym razem producent poszedł za duchem czasu i zaaplikował dodatkową kieszeń na smartfona - przyznać muszę, że pomysł świetny. Ale po kolei.


Twiner należy do pouchów większych. Szerokość 18 cm, wysokość 13 cm, głębokość 9 cm. Szerokość paska standardowa - 4 cm, aby zmieścił się do zwykłej szlufki spodni. Materiał - cordura.Jakość wykonania pozostaje bez zmian i do znudzenia będę pisać - Baribal zna się na rzeczy :) Wszelkie przeszycia są równe, estetyczne, dokładnie wykończone, a materiał odporny jest na uszkodzenia, przetarcia  i zużycie.Rzecz najważniejsza, czyli wszelkie kieszonki i organizery. Tych mamy naprawdę bez liku. A więc po kolei:

Mały dodatek, a cieszy oko :)

Komora główna o głębokości 5 cm (pierwsza od ciała) przeznaczona jest na duże przedmioty. Na ściankach wszyto siateczkę (po jednej stronie zapinaną na suwak), gdzie schować możemy cenne, płaskie przedmioty, jak dokumenty, portfel czy notes. Na haczyku zawiesimy klucze, aby ich nie szukać pośród innego szpeju. Pozostała przestrzeń pomiędzy siatkami przygarnie większe przedmioty jak chusteczki, płyn do dezynfekcji czy małą przekąskę.Komora EDC o głębokości 3 cm oferuje organizery na mniejsze przedmioty 'noszone codziennie'. Za porządek odpowiadają liczne szlufki wykonane z gumy, gdzie ładnie i schludnie ułożyć możemy wszelkie foldery, długopisy, latarki i wiele więcej.  
Tu jednak mam pewną uwagę. Otóż szlufki różnią się wielkością - od małych, na długopisy czy wąskie latarki, do dużych, na toole, foldery itp. Niestety, ich ułożenie na jednej i drugiej ściance organizera jest identyczne, przez co duże przedmioty ułożone z dwóch stron stykają się po zamknięciu. Czasem może być to problematyczne i powodować deformację nerki / problemy z zamknięciem. Trzeba się nauczyć dobrze segregować szpej. 


Lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie kieszonek 'na zmianę', aby duże szlufki z jednej ścianki stykały się z małymi z drugiej. Zdecydowanie wybrałbym takie rozwiązanie konfigurując swój egzemplarz. 


Zarówno komora główna jak i EDC zamykana jest na dwa suwaki z długimi 'kutasikami' z paracordu, dzięki czemu operacja jest łatwa do wykonania, nawet w rękawicach. Druga z nich ma suwak wszyty na 3 z 4 ścianek, dzięki czemu otwiera się jak apteczka, oferując przejrzysty i szybki dostęp. 


Ostatnia, przednia kieszeń, przeznaczona jest na smartfona. Mówcie co chcecie, ale jak dla mnie jest to strzał w dziesiątkę! Nie ukrywajmy, że z telefonu korzystamy ciągle, zarówno w mieście, jak i w terenie (aparat, nawigacja). Tu mamy szybki dostęp, a sprzęt nie uwiera w kieszeni. Wielkość jest optymalna i pomieści zarówno stosunkowo małego Samsunga S6 jak i duże S9. Sprawdziłem jeszcze na Note 9 - wchodzi 'na styk'. Większego nie znajdziecie :)Na wspomnianej wyżej kieszeni znajdziemy rzep do podczepienia naszywki.  


Jakby było nam jeszcze mało, po bokach mamy drobne, siatkowe kieszonki oraz 6 gumowych pętelek z taśmy 25 mm do przytroczenia jeszcze większej ilości ekwipunku.


Jednym słowem, przy mądrym rozmieszczeniu, Twiner pomieści więcej niż niejeden plecak ;) 


Maksymalnie wypchana nerka trochę odstaje od ciała, jednak nie jest aż tak źle, jakbym tego się spodziewał. Oczywiście nie jest to mały organizer do schowania pod koszulką, jednak wciąż oferuje dobry kompromis między wymiarami, a pojemnością. Po odpowiednim wyregulowaniu trzyma się pewnie i wygodnie, czy to podczas marszu, na rowerze czy nawet biegu.
Cena - 179 zł, do kupienia bezpośrednio u PRODUCENTA. Przystępnie.

Twiner to ciekawa pozycja dla ludzi, którzy lubią mieć przy sobie dużo sprzętu. Przed zakupem warto jednak zastanowić się, czy właśnie będziemy mieli ją czym wypełnić, bo noszenie w połowie pustego organizera tych rozmiarów mija się z celem :) Oprócz, moim zdaniem, nie do końca przemyślanego rozmieszczenia gumowych organizerów, ciężko doszukać się tych innych wad. Ciekawy produkt godny polecenia.PLUSY:

+ ilość kieszeni i organizerów
+ kieszeń na smartfona
+ pojemność

MINUSY:

- rozmieszczenie gumowych szlufek 

Komentarze