Bluza Brubeck Active Wool - recenzja

Od pierwszego kontaktu z ubraniami Brubecka, stałem się ich fanem. W ciepłe miesiące noszę serię Active Wool, w zimne Extreme Wool. Zestaw kompletny.

Dzisiaj recenzja drugiej warstwy - bluza męska Active Wool


Wełniana bluza męska pochodzi ze wspomnianej wcześniej serii Active Wool i jej przeznaczeniem jest aktywność outdoorowa typu trekking oraz lekkiej aktywności sportowej.


Skład:

60 % poliamid
38 % wełna merino
2 % elastan


Pierwsze wrażenie - materiał. Samo określenie 'bluza' sugeruje coś grubego, a tymczasem jest cienka i elastyczna. Jednak pozory są mylące ponieważ użyty materiał to znana i lubiana wełna merino. Delikatna i przyjemna w dotyku, jednocześnie oferująca świetne właściwości termoizolacyjne. Komfort poprawiają płaskie szwy i bezuciskowe ściągacze - jest wygodnie, zarówno na innym ciuchu lub nałożona bezpośrednio na ciało. Dobrze się dopasowuje do ciała. 
Budowa bluzy i zastosowanie dwuwarstwowej konstrukcji pozwala uzyskać optymalne właściwości termoregulacyjne oraz zachować komfort użytkowania poprzez odbiór wilgoci i utrzymywanie regularnej, stałej temperatury ciała, chroniąc przez wyziębieniem oraz przegrzaniem (zależnie od panujących warunków).Przejdźmy do praktyki i testów. 

Bluza Active Wool sprawdzi się przy umiarkowanych aktywnościach fizycznych praktycznie przez cały rok (oprócz gorącego lata) jako druga warstwa.


Podczas górskich i nizinnych trekkingów sprawdza się wyśmienicie. Wcześniej na odzież termoaktywną zakładałem polar co było rozwiązaniem prostym i ciepłym. Jednak na podejściach z ciężkim plecakiem, było to rozwiązanie za ciepłe i człowiek po chwili spływał potem. Bluza zapewnia kompromis oferując komfort termiczny i świetne odprowadzanie wilgoci. Te stoi jak zwykle na najwyższym poziomie.


Ponownie wspomnę o właściwościach bakteriostatycznych, które powodują, że bluza niweluje nieprzyjemne zapachy i, mówiąc wprost, nie śmierdzi nawet po długim wysiłku :) 


Sprawdzi się również przy sportach, jednak niezbyt intensywnych lub w niskich temperaturach. Na jesienną przebieżkę lub rower będzie jak znalazł na druga warstwę, w lato będzie za ciepło.

Strzałem w dziesiątke było ubranie jej na narty. Duża aktywność fizyczna w umiarkowanej temperaturze (ok. 0 / -5 stopni) sprawiła, że komfort termiczny był taki jak należy - nie za gorąco, nie za zimno. Jazda w polarze ma to do siebie, że łatwo się zgrzać, spocić. Tutaj tego nie uświadczymy.

Pojawiła się jednak wada, znana z innych termo ciuchów od Brubecka - mechacenie się materiału na plecach (pewnie również przez oddziaływanie plecaka). Na szczęście jedynie psuje to efekt wizualny i praca golarką do ubrań rozwiązuje problem. 

Bluza kosztuje aż 326 zł (do kupienia TUTAJ). Wysoka cena, jednak na dłuższą metę odzież warta jest jednorazowej inwestycji (pod warunkiem, że mamy gdzie ją wykorzystać). Bluza Brubeck Active Wool to świetny wybór dla ludzi aktywnych na jesień, zimę oraz wiosnę. Jeśli szukacie sprawdzonej, drugiej warstwy na bieliznę termiczną, warto rozważyć zakup i cieszyć się wysoką jakością i komfortem termicznym. Cena może odstraszać, jednak jest to dobra inwestycja, jeśli często będziecie mieli okazję ją założyć.


PLUSY:

+ właściwości termiczne
+ przyjemny, cienki materiał

MINUSY:

- cena

Komentarze