Długopis Zebra X-701 Steel Extreme - recenzja

Dzisiaj coś dla fanów tradycyjnych notatek i piśmiennictwa. Oto długpis X-701 Steel Extreme znanej i lubianej firmy Zebra. Mogliście już przeczytac kilka testów ich produktów na łamach bloga, zapraszam więc na następny.


X-701 to pełnowymiarowy długopis ciśnieniowy o długości około 13,5 cm z korpusem wykonanym ze stali nierdzewnej.


Przeznaczenie? Zarówno codzienne użytkowanie w mieście, jak również terenowe, dzięki kilku ciekawym zaletom. 


Wspomniany, stalowy korpus sprawia solidne wrażenie i jest wytrzymały na uszkodzenia i działanie czynników zewnętrznych. Uchwyt wykonano z tworzywa o fakturze siatki, co poprawia chwyt (nawet w mokrych dłoniach), a jednocześnie jest rozwiązaniem wygodnym.Inne dodatki? Sztywny, solidny klips do zaczepienia na notatniku lub kieszeni (chociaż wtedy uwiera wysoki przycisk) oraz oczko na smycz. 
Długopis wyposażony jest w niebieski tusz dokumentalny. Końcówka wkładu 0.7 mm, linia pisania 0.24 czyli cienko :) 


Ogólne odczucia są neutralne - pisze się po prostu przyzwoicie, bez rozmazywania. Jesli chodzi o design również jest w porządku, ale bez szału. Na plus zaliczyć trzeba solidne wykonanie.


Pomówmy więc o wspomnianych wczesniej 'funkcjach' terenowych. Wkład załączamy poprzez wciśnięcie przycisku, który to ma za zadanie zwiększenie ciśnienia powietrza, które naciska na tusz. Pozwala to na pisanie po mokrym, tłustym i brudnym papierze oraz w temperaturach (podobno) od -34 do 120 stopni, również do góry nogami.


Jak to wygląda w praktyce? Pozytywnie. X-701 rzeczywiście pozwala na pisanie po powierzchniach w różnym stanie, również tych mokrych. W połączeniu z notesem Rite in the rain dostajemy dobry zestaw na każde warunki pogodowe.


Problemu zaczynają się przy długim pisaniu po mokrym papierze, kiedy to X-701 zaczyna przerywać i wciskanie przycisku na nic się zdaje. Wymagana jest wtedy chwila przerwy.


Cena: 37,80 zł (strona producenta). Adekwatna.


Podsumowując, X-701 to solidny, uniwersalny model do użytku zarówno codziennego jak i terenowego. Jeśli szukacie czegoś godnego zaufania, a aparycja czy doznania piśmiennicze nie są Waszym priorytetem, ten model Zebry będzie odpowiedni.


PLUSY:

+ solidne wykonanie
+ 'terenowe' właściwości

MINUSY:

- wysoki przycisk (uwiera w kieszeni)

Komentarze

Prześlij komentarz