Kieszeń Helikon Urban Admin Pouch - recenzja

Są wśród nas fani organizerów i zewnętrznych kieszeni? Na pewno. Dla wielu to podstawa EveryDay Carry, która pomaga utrzymywać porządek, nawet przy dużej ilości sprzętu. Kiedyś mieliście okazję przeczytać recenzję bardzo udanego produktu od Baribala - taktycznej nerki EDC. Jedynym jej minusem, który udało mi się znaleźć, był stosunkowo duże wymiary. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam opis innego, mniejszego organizera. Oto kieszeń Urban Admin Pouch marki Helikon, którą otrzymałem na testy od survivaltech.pl. Czy jest to równie udany produkt? 


Urban Admin Pouch to prostokątna kieszeń o wymiarach 17 cm x 12 cm x 5 cm (pusta) i wadze 230 g. Gabaryty nie są przypadkowe - należy ona do serii Urban Line czyli jej przeznaczeniem jest EDC i miasto, jednak las również nie jest jej straszny.


Porównanie z taktyczną nerką EDC Baribala

Wykonana została z Cordury 500D, odpornej na przetarcia i uszkodzenia mechaniczne. O trwałości może świadczyć fakt, że większość zdjęć z recenzji została wykonana po ok. 3 miesięcy używania. Stan mówi sam za siebie.

Admin może pochwalić się dużą ilością kieszeni oraz ciekawymi rozwiązaniami. Najłatwiej będzie opisać ją krok po kroku.Większość frontu zajmuje panel Velcro o wymiarach 9,5 x 12,5 cm do identyfikacji czy personalizacji, np. za pomocą narzepek. Pod nią znajdziemy pierwszą kieszeń.


Bardzo pojemna, z polimerowym D - ringiem (np. na klucze). W środku znajdują się przeszyte gumki pozwalające na segregację drobiazgów. U mnie spełnia ona rolę organizera dla piśmienniczych gadżetów - z łatwością pomieści notes Rite in the Rain oraz długopis i ołówek od Zebry


Przewróćmy kieszeń na drugą stronę. Tył zajmuje MOLLE oraz PALS. Pierwsze pozwalają doczepić Admin Poucha do plecaków i toreb zgodnych ze standardem, tym samym powiększając ich pojemność i funkcjonalność. U mnie sprawdziła się z Satchelem.

Dzięki PALS kieszeń można przytroczyć praktycznie do wszystkiego, również do paska spodni czyniąc z niej nerkę. Przyznam szczerze, że to rozwiązanie bardzo przypadło mi do gustu. Nosi się ją wygodnie, kształt nie przeszkadza w poruszaniu się czy siadaniu, mamy do niej szybki i łatwy dostęp. Wypakowana mimo wszystko trochę odstaje a przy bieganiu potrafi się obijać jednak, oprócz tego, jest bardzo wygodnie.
Główna komora zamykana jest na dwa zamki błyskawiczne YKK. Po ich otwarciu, kieszeń otwiera się pod kątem 90 stopni (pilnują tego gumy przy dolnych krawędziach).


Przyjrzyjmy się najpierw organizerom na przedniej ściance. Mamy głęboką (na całą długość) kieszeń zamykaną na suwak. Na niej kolejne dwie kieszonki przeszyte gumowymi taśmami
Dzięki systemowi otwarcia, wszystkie kieszonki są łatwo i szybko dostępne, podobnie jak przedmioty, które wrzucimy luzem i będą spoczywać na samym dnie. Bardzo spodobało mi się rozwiązanie, które znajdziemy na drugiej ściance. Na pierwszy rzut oka wygląda to jak dodatkowe kieszenie (i tak może być używana) jednak zwróćcie uwagę, na gumowy uchwyt na górze. Po jego szarpnięciu otrzymujemy... dodatkową, samodzielną kieszeń,
Jest ona montowana na panel Velcro. Po jej wyjęciu, ilość miejsca w kieszeni drastycznie rośnie i możemy schować do niej więcej fantów, jak również skorzystać z panela, który otrzymujemy. Nad nim zamontowano trok na którym możemy zawiesić nerkę lub użyć to podczepienia sprzętu czy kluczy.
Wróćmy jednak do wyjmowanej kieszeni. Tak jak wspomniałem, posiada maskowany panel Velcro. Znaczy to tyle, że można ją przyczepić do nerki czy innego sprzętu, a gdy nie jest używany, schować go składając rzepy do środka. Pod jednym z nich ukryta jest dodatkowa kieszonka zapinana na suwak - dobra na wartościowe, małe przedmioty. 
Na przedzie znajdziemy luźną, otwartą kieszeń, a w środku kolejne organizery (łącznie 6 sztuk) oraz taśmy. Dolna część jest dodatkowo usztywniona dzięki czemu zachowuje kształt, nawet po załadowaniu. Osobiście tego wkładu używałem jako mini - apteczkę. Znalazły tam miejsce wszelkie medykamenty, plastry i tabletki, które mogłem przekazać komuś w razie potrzeby, nie pozbywając się tym samym całego poucha wraz z zawartością. Zdecydowanie dobre i ciekawe rozwiązanie.


Tak jak wspomniałem na początku, naturalnym środowiskiem Urban Admin Poucha jest miasto. Sprawdza się tu wyśmienicie, pozwalając upchnąć cały szpej po licznych kieszonkach. Swoimi wymiarami nie przeszkadza w zwykłych czynnościach, a wygląd jest mało 'militarny'.


Gdy posiadamy plecak czy torbę z systemem MOLLE, kieszeń przyda się jako dodatkowy organizer na drobiazgi, a wyjmowany wkład może służyć jako zrywana apteczka. 


Sam pouch, zawieszony przy pasku, będzie dobrym kompanem podczas leśnych wędrówek, jednak, podczas biegania czy schodzenia z nierówności, potrafi się obić o udo. 


Cena to 129 zł. Biorąc pod uwagę jakość wykonania, funkcjonalność i ciekawe rozwiązania, cena nie jest wygórowana i warto zastanowić się nad zakupem Urban Admin Poucha od Helikona. U mnie ląduje na stałe.PLUSY:

+ ilość kieszeni i organizerów
+ wyjmowany wkład
+ wymiary i pojemność

MINUSY:

- brak


Komentarze

  1. Thanks for the information and links you shared this is so should be a useful and quite informative!
    EDC

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz