N Wallet od Elephant Wallet - recenzja

Portfel - prawdziwy element EDC, niezależnie od okoliczności. Na stronie znajdziecie już aż 7 recenzji różnorodnych produktów tego typu. Do tej pory udało mi się przetestować:
Każdy zupełnie różny, mający swoje plusy i minusy w odmiennych sytuacjach. Dzisiaj chciałbym Wam przybliżyć jeszcze jeden produkt od 'Słoniowych portfeli'. Oto N Wallet!

N - Wallet to zdecydowanie typ minimalistycznych, małych portfeli. Funkcjonalnością i budową przypomina trochę wspomnianą wyżej zCARBONkę, z kilkoma różnicami. Pierwszą z nich jest budowa. N-Wallet to wyrób wręcz ekologiczny i składa się z dwóch lekkich przekładek (grubość: 2,8 mm) z mielonego drewna. Mają one wymiary 90 mm x 58 mm czyli zbliżone do tradycyjnych kart płatniczych. Waga całości? 26 g.


Okładki scala silikonowa guma (w jednym z wariantów, o czym później). 


Ekologiczny zestaw :)

Jak już się zapewne domyśliliście, portfel służy głównie do przenoszenia kart płatniczych. Wyprofilowany z góry otwór ułatwia wkładanie oraz wyjmowanie oraz daje 'podgląd' na pierwszą i ostatnią sztukę. 
Tych może być sporo - maksymalnie zmieścimy tu do 16 kart o wymiarach standardowej kredytówki. Bez problemu włożymy grubsze sztuki, jak np. karta magnetyczna do biurowych drzwi. 

7 kart, w tym jedna gruba
Tak duża pojemność zapewnia nam wspomniana wyżej silikonowa gumka. Z jednej strony ściśle przylega do drewnianych przekładek. Z drugiej jednak jest bardzo rozciągliwa. Pozwala na umieszczenie wcześniej wspomnianej dużej liczby kart czy chociażby gotówki w postaci banknotów. Tych, po złożeniu, włożyć możemy sporo, więc jest to dobra alternatywa dla kogoś, kto nie chce rozstawać się z pieniędzmy w fizycznej formie. Podobnie sprawa ma się z wszelkimi paragonami czy papierami.


N Wallet, jak na minimalistyczny portfel, może pochwalić się bardzo dużą pojemnością.
W tym momencie ujawnia się nam pewna sprzeczność. Otóż, po wyjęciu całej zawartości, wcześniej rozciągliwa i elastyczna gumka 'zbija' przekładki do tego stopnia, że nie sposób jest włożyć kart z powrotem. Po chwili kombinowania udaje się umieścić pierwszą, potem już idzie z górki, jednak sprawia to niemały problem. Najlepiej nigdy nie opróżniać go całkowicie.


Daje to nam przynajmniej pewność, że wszystko trzyma się tak jak powinno. Jednak jakimś kosztem - karty wyjmuje się ciężko i, przy ich większej ilości, potrafi nam przysporzyć niemałych problemów znalezienie tej właściwej. 


Tu pojawia się jednak pożyteczny i prosty 'feature'. Wspomniana rozciągliwa gumka pozwala nam na umieszczenie karty na zewnątrz portfela - pomiędzy silikonem i przekłądką. W ten sposób mamy błyskawiczny dostęp do często używanego plastiku.Produkt od Elephant Wallet oczywiście nie posiada żadnej blokady sygnału RFID. Niektórzy będą żałować, mi to akurat odpowiada. Dzięki temu często płacę zbliżeniowo bez wyjmowania zawartości (o ile nie ma w środku np. karty miejskiej kolidującej z Pay Passem). Szybkie i bardzo wygodne.


Jeszcze kilka słów o samej użyteczności. N Wallet jest bardzo poręczny i wygodny do noszenia w każdej kieszeni czy ręku. Drewno, z którego zostały wykonane przekładki, jest twarde i wytrzymałe na uszkodzenia. Po kilku miesiącach użytkowania nie uświadczyłem na nich żadnych widocznych śladów. Jedyne ryski na gumce, ale tą można wymienić za całe 4 zł. 

Skoro już przy tym jesteśmy - silikonowe gumki dostępne są aż w 10 kolorach, jak również w wersji materiałowej. Sam N Wallet można zakupić w róznych wersjach (aluminium, plexa, carbon, itd.). Recenzowany model kosztuje jedynie 49 zł czyli tyle co nic. 


Nie będę się po raz kolejny rozpisywać nad plusami minimalistycznych portfeli - zapraszam do recenzji z początku tego tekstu, gdzie wyczerpałem doszczętnie temat :)


Podsumowując, N Wallet to prosty, ładny i wytrzymały produkt. Korzysta się z niego wygodnie, ma ciekawy design (użyte materiały) i kosztuje bardzo mało. Czego więcej potrzeba?

Minimalistyczny zestaw na wakacje


PLUSY:

+ design
+ pojemność
+ możliwość włożenia banknotów / paragonów


MINUSY:

- cięzko włożyć karty po całkowitym opróżnieniu


Portfel do kupienia TUTAJ.

N Wallet z rodziną

Komentarze