Drewniany portfel od Oldgeorgian - recenzja

Do minimalistycznych portfeli przekonałem się dawno temu. Miałem okazję przetestować wiele modeli (lista poniżej) i  praktycznie całkowicie zrezygnowałem z pełnowymiarowych typów. Jeśli nie nosicie przy sobie dowodu rejestracyjnego i stosu paragonów, przeskoczenie na minimalizm będzie wygodne i praktyczne.

Przy każdej recenzji tego typu spotykałem się z podobnymi komentarzami: "A gdzie ja schowam gotówkę? A bilon?", "Nie ma miejsca na dodatkowe papiery!" itp. O konieczności noszenia banknotów w tych czasach się nie wypowiadam (o bilonie nie wspominając)  - mamy w końcu XXI wiek, ale wierzę, że niektórzy wciąż muszą ją nosić. Wszystkim osobom, które nie do końca mogły przestawić się na minimalistyczne portfele, chciałem zaprezentować ciekawy produkt jakim jest od Oldgeorgian - kompromis pomiędzy pojemnością a minimalizmem. Do tego w stylowym, drewnianym wydaniu. 
Dlaczego podaję długość i szerokość zewnętrzną? Drewniane ścianki są grube na około 5 mm więc komora wewnętrzna, gdzie chowany przedmioty, ogranicza się do 89 mm x 55 mm. Pomimo tego jest to stosunkowo bardzo duża przestrzeń.


Zawartość w ryzach trzyma skórzany pasek z mocnym magnesem na końcu. Łatwo się nim operuje (bez problemu 'wraca na miejsce' po luźnym puszeniu) a jednocześnie nie ma mowy o przypadkowym otwarciu.
W kwestii samej budowy nie można powiedzieć wiele więcej, ponieważ konstrukcja jest bardzo prosta. Co jednak trzeba podkreślić to sama prezencja. Model ze zdjęć został wykonany z orzecha, a ten prezentuje się wprost wyśmienicie. Ciekawa faktura, dokładne (ręczne) wykończenie olejem lniany i pszczelim woskiem, unikatowy wzór drewna. Sprawia to, że miłośnicy stylowych gadżetów będą w siódmym niebie.
Jednak nie wygląd jest najważniejszy, a to, jak portfel sprawdza się w praktyce.

Co od razu rzuca się w oczy to pojemność. Bez problem włożymy do 8 kart różnej wielkości (przegródka jest dłuższa o kilkanaście milimetrów od standardowej karty czy dowodu). Jeśli ktoś potrzebuje ich dużo, to świetnie. Problem jednak zaczyna się, gdy całkowicie nie wypełnimy kieszeni.


Przy małej ilości kart te po prostu się obijają do przodu / tyłu oraz w boki. Potrafi być to irytujące podczas chodzenia.


Duża kieszeń pozwala jednak na noszenie wielu innych przedmiotów. Banknoty, rachunki czy paragony z powodzeniem znajdą tu swoje miejsce. Przy umiejętnym rozmieszczeniu możemy również umieścić tu bilon a nawet klucz do domu.


Magnes jest na tyle silny, że utrzyma dużą ilość gotówki.
Podobnie ma się sprawa z co raz to popularniejszymi kartami - kluczykami do samochodów.Jednak, gdy wypchamy portfel do granic możliwości, wydobywanie z niego poszczególnych kart czy banknotów nie jest do końca wygodne i intuicyjne i, czasem, najłatwiejszym sposobem będzie wyjęcie całej zawartości. 


Swoją pojemność portfel przepłacą niestety grubością. Wspomniane 18 mm to dużo i mało. Mało, jeśli porównamy ją z dużym, wypchanym papierami i bilonem portfelem. Dużo, jeśli mówimy o minimalistycznych modelach lub cienkich portfelach jak Daily Wallet. Niestety, w kieszeniach spodni idzie poczuć obecność Oldgeorgiana.


Porównanie grubości z Leather 1.0 od Elephant Wallet

Wspomnę jeszcze o wytrzymałości konstrukcji - ta jest po prostu zadowalająca. Przez 3 miesiące noszenia powstało tylko jedno uszkodzenie, po upuszczeniu na płytę chodnikową z wysokości ok. 1,5 metra. Można więc to zaakceptować. Pozostałych uszczerbków (rys, wgnieceń, itp.) brak. Oczywiście nie łapie również wilgoci. Do kupienia TUTAJ. Na stronie znajdziecie inne, równie stylowe i ciekawe produkty (np. card holdery). I, UWAGA, czytelnicy mogą skorzystać do końca sierpnia z kodu zniżkowego "EDCReviewLovesWood" na 15%. 


Przyznam szczerze, że mam mieszane uczucia. Nie jest to typowy mały, minimalistyczny portfel i nie można na niego patrzeć pod tym kątem. Jest to jednak bardzo ładny i ciekawy produkt dla ludzi, którzy chcą trochę odchudzić swoje stare portmonetki, a jednak nie do końca są przekonani do noszenia samych kart. PLUSY:

+ pojemność
+ naturalne materiały i wygląd

MINUSY:
- grubość 
- obijające się karty przy niepełnym załadowaniu
- nie do końca wygodny dostęp do zawartościKomentarze

 1. Ahh gdyby zamiast tej szmacianej zapinki było by coś metalowego pewno bym się skusił !

  OdpowiedzUsuń
 2. Ahh gdyby zamiast tej szmacianej zapinki było by coś metalowego pewno bym się skusił !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zdziwiłbym się, gdyby była to kwestia dogadania z producentem :)

   Usuń

Prześlij komentarz