Bogui Click - recenzja

Dzisiaj recenzja kolejnego, podstawowego elementu EDC - portfela. Do tej pory mieliście okazję przeczytać wiele ich testów (lista poniżej) jednak ten znacząco różni się od pozostałych. Oto Bogui Click otrzymany od firmy KeySmart.

Wspomniana lista recenzji:
Wspomnianą wyżej firmę KeySmart możecie kojarzyć z RECENZJI udanego organizera do kluczy. 
Bogui Click to minimalistyczny portfel wykonany z metalu. Ma wymiary ok. 87 mm x 29 mm x 9 mm czyli pomieści wszystkie karty o tradycyjnych wymiarach. Bo właśnie na karty i gotówkę został stworzony. 
Budowa jest bardzo prosta. Całość składa się z metalowej ramki i, wykonanej z tego samego materiału, blaszki z klipsem. W pudełku znajdziemy również kartę blokującą sygnał RFID. Sama ramka posiada wygładzone rogi dzięki czemu są miłe w dotyku i nie niszczą materiału kieszeni czy spodni. 


Wkładając blaszkę w ramkę otrzymujemy gotowy portfel. Proste? 
Karty płatnicze i dokumenty wsuwamy do środka do momentu usłyszenia charakterystycznego kliknięcia (stąd nazwa portfela). W tym momencie możemy być pewni, że nic z niego nie wypadnie. Niezależnie czy umieścimy dwie czy 7 kart, nawet przy dużych wstrząsach zostaną one na miejscu.

Z jednym'ale' - nie wypadną z portfela, jednak, przy ich małej liczbie, będą się obijać. Na szczęście nie doświadczymy tego w kieszeni, gdzie zazwyczaj będziemy go nosić, jedynie podczas trzymania w ręku.  


Maksymalnie zmieścimy do ośmiu kart o tradycyjnych wymiarach. Dostęp do nich jest bardzo wygodny - kciukiem przesuwamy każdą kartę po kolei, aż dojdziemy do poszukiwanej, a resztę chowamy. Cały proces przedstawiłem na filmie:

W niektórych minimalistycznych portfelach dostęp do zawartości był bardzo utrudniony. Tu system spisuje się bardzo dobrze.

Jak już pewnie zauważyliście, blaszka na spodzie wyposażona została w klips. Ten jest bardzo sztywny i służy to przechowywania banknotów. Spełnia rolę wzorowo. 

Nada się również do zaczepienia portfela na krawędzi kieszeni jednak nie jest to ani wygodne (sztywny klips) ani praktyczne rozwiązanie (łatwy dostęp z zewnątrz). Jednak, jeśli ktoś lubi, to ma taką możliwość.


Otwór poniżej klipsa spełnia rolę otwieracza do butelek. Znajdziemy tu również miejsce na przewleczenie sznurka i doczepienie np. kluczy.


Wspominałem wcześniej o dodatkowej karcie blokującej sygnał RFID. Niektóre osoby są na to wyczulone i poszukują produktów z tą funkcją, innym ona przeszkadza. Kupując Bogui Click sami zdecydujemy, czy chcemy z niej korzystać. 


Otóż kartę możemy całkowicie wyjąć lub włożyć w dowolne miejsce, a jest to bardzo pożyteczne. Dlaczego? Każdy, kto nosi przy sobie kilka kart zbliżeniowych, spotkał się z koniecznością wyjmowania ich w celu użycia. Prostym przykładem jest chociażby karta miejska i karta płatnicza. Chcąc otworzyć bramkę w metrze, PayPas w tym przeszkadza. Korzystając z Bogui mamy możliwość włożenia biletu jako pierwszego, następnie kartę blokująca sygnał i płatniczą. W ten sposób szybko i łatwo otworzymy bramkę metra, jednocześnie nie obawiając się o bezpieczeństwo naszych pieniędzy. Wierzcie mi - takie rozwiązanie przyda się niejednej osobie.
Sama karta blokująca sygnał działa bardzo dobrze. Oczywiście musimy pamiętać, żeby chować portfel w ten sposób, aby zawsze była na zewnątrz. Działą tak jak powinna, uniemożliwiając płatności zbliżeniowe. A gdy chcemy z niej skorzystać, wystarczy wysunąć ją o kilka centymetrów. Wygodnie i bezpiecznie.


Ile jest wart ten portfel? Niestety, aż 240 zł. Przyznaję, że jakość wykonania stoi na wysokim poziomie (brak jakichkolwiek oznak zużycia po ponad miesięcznym noszeniu) jednak, mimo wszystko, jest to sporo za tak prostą konstrukcję. Do kupienia TUTAJ.


Bogui Click to portfel pasujący zdecydowanie do nowoczesnych zestawów EDC, ale również  tych eleganckich (marynarka). Design nie każdemu się spodoba (ja potrzebowałem czasu, aby się przekonać) ale wygoda noszenia i użytkowania jest wzorowa, zarówno w ciasnej kieszeni spodni czy luźniejszej w kurtce. 
PLUSY:

+ dobry dostęp do kart
+ miejsce na 8 kart i banknoty
+ wygoda użytkowania
+ świetny system blokady sygnału RFID

MINUSY:

- obijanie się blaszki przy małym 'załadowaniu'
- cena


Komentarze